Główny partner portalu

Żużel. Dudek, Zengota oraz Gomólski dbają o formę z Falubazem i Orłem. Mnóstwo zawodników na „Głódówce”

Patryk Dudek przed Krzysztofem Kasprzakiem. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich dniach schronisko „Głodówka” jest pełne żużlowców. Jak już wspominaliśmy, na zgrupowania udały się tam zespoły Stelmet Falubazu Zielona Góra i Orła Łódź. W treningach w urokliwej górskiej miejscowości uczestniczą jednak też przedstawiciele innych klubów. W Białce Tatrzańskiej można było dziś spotkać Patryka Dudka, Kacpra Gomólskiego i Grzegorza Zengotę.

 

Choć wydawać by się mogło, że zgrupowania w górskich miejscowościach są coraz częściej zastępowane przygotowaniami w ciepłych krajach (m.in. Stal Gorzów uda się na Teneryfę, Motor Lublin do Calpe, Apator Toruń na Maltę), górskie obozy wciąż są preferowane przez wielu trenerów. Na taki styczniowy wyjazd zdecydowały się nie tylko trenerzy łodzian i zielonogórzan, ale również np. ostrowian.

Co ważne, zespoły nie zamykają się na zajęcia z żużlowcami innych klubów. Dzięki temu do ekip trenowanych przez Adama Skórnickiego i Radosława Walczaka (trener akrobatyki od lat zajmujący się zimowymi przygotowaniami Falubazu) dołączyła wcześniej wspomniana trójka. Wśród materiałów udostępnianych przez zawodników w mediach społecznościowych można znaleźć chociażby fotografie z czwórką przedstawicieli byłych przedstawicieli zielonogórskiej ekipy – Dudkiem (w Falubazie w sezonach (2008-2021), Zengotą (2004-2011 i 2018), Gomólskim (2018) i Skórnickim (trener zielonogórzan w latach 2018-2019).

fot. Profil facebookowy Grzegorza Zengoty

Zimowe zgrupowania zielonogórzan i łodzian zakończą się w weekend. Warto dodać, że dla ekipy Falubazu nie jest to ostatni obóz w tym sezonie. Żółto-biało-zieloni całą drużyną mają się jeszcze udać na tradycyjny wyjazd do Świnoujścia.