Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

KS Apator Toruń pokonuje NovyHotel Falubaz 46:44 po dramatycznym spotkaniu. Nie zabrakło remisów, mecz pechowo zakończył się dla Michała Curzytka. Bohaterem torunian Emil Sajfutdinow, zdobywca 12 punktów i bonusa, choć bardzo ważny bieg wygrał też słabiej punktujący Patryk Dudek. Wśród gości najskuteczniejsi byli bracia Przemysław i Piotr Pawliccy.

 

Patryk Dudek dobrze ruszył spod taśmy w wyścigu pierwszym, co przyniosło mu zwycięstwo. Wiktor Lampart za to stracił dystans i spadł na czwarte miejsce. Lampart wykorzystał jednak błąd Rasmusa Jansena i przedarł się na trzecie miejsce. Drugie ściganie to popis Krzysztofa Sadurskiego, Mateusz Affelt za to miał problemy i spadł na czwarte miejsce. Jadący na drugim miejscu Krzysztof Lewandowski zbliżył się do Sadurskiego, nie był w stanie go jednak dogonić. Pechowo dla Emila Sajfutdinowa zaczął się bieg trzeci, gdyż w pierwszym łuku zabrakło dla niego miejsca po kontakcie z Michałem Curzytkiem i upadł na tor. Arbiter Paweł Słupski zdecydował się jednak powtórzyć rywalizację w pełnym składzie. Druga odsłona to poszerzenie toru jazdy w pierwszym łuku przez Piotra Pawlickiego, co zaowocowało upadkiem tym razem dwóch zawodników. Sajfutdinow po raz drugi zapoznał się z nawierzchnią, oprócz niego zrobił to też Michał Curzytek. Curzytek okazał niezdolny do jazdy w trzeciej wersji wyścigu. Sajfutdinow i Przedpełski nie mieli problemów w pokonaniem osamotnionego Piotra Pawlickiego. Serię zamknęło biegowe zwycięstwo KS Apatora w stosunku 4:2. Przemysław Pawlicki wypchnął Roberta Lamberta, ten jednak szybko przeskoczył na prowadzenie. Antoni Kawczyński był lepszy od Krzysztofa Sadurskiego, co pozwoliło torunianom wygrać. Tę część zawodów podopieczni Piotra Barona zamknęli, prowadząc 15:9.

Żużel. W końcu dostał szansę i… pojechał do szpitala. Wielki pech żużlowca Falubazu – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Piąty bieg zaczął się obiecująco dla duetu NovyHotel Falubazu, jednak Paweł Przedpełski nie dawał za wygraną. Ta wytrwałość została nagrodzona, bo Przedpełski skończył rywalizację na drugim miejscu. Kiedy przyszło do startu w szóstej gonitwie, zbyt wcześnie zerwał się Jarosław Hampel. Za ten „wybryk” został wykluczony, a jego miejsce zajął Oskar Hurysz. Emil Sajfutdinow nie miał sobie równych, a na drugą pozycję Jana Kvěcha czyhał Krzysztof Lewandowski, choć bezskutecznie. Defekt przydarzył się za to Oskarowi Huryszowi. W ostatnim wyjeździe na tor tego fragmentu spotkania duet Dudek-Lambert popisał się lepszym refleksem, lecz pozycji Dudka zagroził Piotr Pawlicki. Koniec końców to Pawlicki skończył bieg jako drugi, zmniejszając rozmiary triumfu gospodarzy do 4:2. W tym momencie torunianie prowadzili 25:17.

Przemysław Pawlicki dobrze wystartował do ósmego wyścigu, jednak Emil Sajfutdinow nie pozwolił mu na zwycięstwo. Jarosław Hampel wyszedł na prowadzenie w dziewiątej gonitwie. Jan Kvěch stracił za to pozycję na rzecz obu rywali. Wiktor Lampart udanie zaczął dziesiąty bieg, lecz ostatecznie uległ Piotrowi Pawlickiemu. Był to kolejny remis, po którym po 2/3 spotkania KS Apator prowadził 34:26.

Jedenasty wyścig to popis Przemysława Pawlickiego, do którego dołączył Jarosław Hampel. Torunianie gonili, jednak nie była to pogoń skuteczna. Jan Kvěch odniósł zwycięstwo indywidualne w dwunastym biegu, zapewniając zielonogórzanom remis. Piotr Pawlicki wysforował się na czoło stawki trzynastego ścigania, a torunianie przeszkodzili sami sobie i nie byli w stanie go dogonić. Dzięki remisowi wynik w tym momencie wynosił 41:37 na korzyść gospodarzy.

Czternasta odsłona zmagań skończyła się pechowo dla Pawła Przedpełskiego, który upadł na pierwszym łuku po kontakcie z Janem Kvěchem. Arbiter Paweł Słupski zdecydował o wykluczeniu zawodnika gospodarzy. W powtórce dobrze wystartował Czech, lecz Patryk Dudek pokonał obu rywali, zapewniając biegowy remis. To sprawiło, że przed ostatnim wyścigiem goście mogli zdobyć już tylko remis lub przegrać, było bowiem 44:40. Początkowo to bracia Pawliccy byli na prowadzeniu, z Przemysławem uporał się jednak Emil Sajfutdinow. Dzięki temu torunianie skończyli mecz ze skromną wygraną w wymiarze 46:44.

7. runda PGE Ekstraligi

KS Apator Toruń-NovyHotel Falubaz Zielona Góra 46:44

KS Apator: Patryk Dudek 9+1 (3,1,1*,1,3), Robert Lambert 10 (3,3,2,2,0), Wiktor Lampart 5 (1,0,2,2), Paweł Przedpełski 5+2 (2*,2,1*,0,w), Emil Sajfutdinow 12+1 (3,3,3,1*,2), Mateusz Affelt 0 (0,-,0), Krzysztof Lewandowski 4+1 (2,1,1*), Antoni Kawczyński 1 (1)

NovyHotel Falubaz: Jarosław Hampel 8+1 (2,t,3,2*,1), Jan Kvěch 7 (-,2,0,3,2), Rasmus Jensen 4+1 (0,3,1*,0), Przemysław Pawlicki 9 (2,1,2,3,1), Piotr Pawlicki 12 (1,2,3,3,3), Krzysztof Sadurski 3 (3,0,0), Oskar Hurysz 1 (1,d,0,0), Michał Curzytek 0 (u)

Bieg po biegu:

1. DUDEK, Hampel, Lampart, Jensen 4:2

2. SADURSKI, Lewandowski, Hurysz, Affelt 2:4 (6:6)

3. SAJFUTDINOW, Przedpełski, Pi. Pawlicki 5:1 (11:7)

4. LAMBERT, Prz. Pawlicki, Kawczyński, Sadurski 4:2 (15:9)

5. JENSEN, Przedpełski, Prz. Pawlicki, Lampart 2:4 (17:13)

6. SAJFUTDINOW, Kvěch, Lewandowski, Hurysz (d) Hampel (t) 4:2 (21:15)

7. LAMBERT, Pi. Pawlicki, Dudek, Hurysz 4:2 (25:17)

8. SAJFUTDINOW, Prz. Pawlicki, Jensen, Affelt 3:3 (28:20)

9. HAMPEL, Lambert, Dudek, Kvěch 3:3 (31:23)

10. PI. PAWLICKI, Lampart, Przedpełski, Sadurski 3:3 (34:26)

11. PRZ. PAWLICKI, Hampel, Dudek, Przedpełski 1:5 (35:31)

12. KVĚCHLampart, Lewandowski, Hurysz 3:3 (38:34)

13. PI. PAWLICKI, Lambert, Sajfutdinow, Jensen 3:3 (41:37)

14. DUDEK, Kvěch, Hampel, Przedpełski (w) 3:3 (44:40)

15. PI. PAWLICKI, Sajfutdinow, Prz. Pawlicki, Lambert 2:4 (46:44)