Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
fot. Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W pierwszą sobotę września w Łodzi odbędzie się Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej. W zawodach wezmą udział cztery zespoły, a ten złożony z Polaków – Orły – będzie reprezentowany przez Patryka Dudka, Przemysława Pawlickiego, Norberta Kościucha i Marcina Nowaka.

 

– Mecz Narodów odbędzie się 4 września o godzinie 18:00. Po nauczce z zeszłego roku, gdy mecz skończył się bardzo szybko ze względu na pogodę, ustaliliśmy rezerwowy termin na 5 września. Apelujemy więc do wszystkich, aby zaplanowali sobie dwa dni. Kontrakty z zawodnikami są konstruowane w ten sposób, aby mogli wystąpić zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W Meczu Narodów pojadą cztery drużyny. Nie możemy operować nazwami krajów, więc na Moto Arenie wystąpią Orły, Wilki, Kangury oraz drużyna europejska. Chcemy mieć gwiazdy w każdej z ekip, aby drużyny były wyrównane. Zobaczymy tutaj świetnych zawodników oraz prawdziwe ściganie. Czeka nas impreza, o której będzie się mówić – mówił na konferencji prasowej prezes Orła Łódź, Witold Skrzydlewski, organizator zawodów.

Przedstawiony został również skład drużyny Orłów. Oprócz Norberta Kościucha i Marcina Nowaka, którzy na co dzień ścigają się na Moto Arenie, 4 września przed łódzkimi kibicami zaprezentują się również Patryk Dudek oraz Przemysław Pawlicki.

– W ekipie Orłów pojedzie Patryk Dudek, który jest zawodnikiem Falubazu Zielona Góra. Ludzie znający się na żużlu wiedzą, że to trzeci zawodnik w Polsce. Zobaczymy również dwóch naszych żużlowców – Norberta Kościucha i Marcina Nowaka. Podpisaliśmy kontrakt także z Przemysławem Pawlickim. Dudek oraz Pawlicki po raz pierwszy wystąpią na naszym stadionie. Reprezentacja Orłów jest naprawdę silna. Chcielibyśmy, że ta drużyna powalczyła i aby na zakończenie zawodów usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Za tydzień przedstawimy następną drużynę – zapowiedział Witold Skrzydlewski.

Działacze przygotowali dla kibiców szereg dodatkowych atrakcji. Przed meczem odbędzie się parada motocyklistów. – Mamy już około 180 zapisanych, którzy chcą w niej wystąpić. Ostateczna lista uczestników wyniesie 200-250 motocyklistów – zaznaczył Witold Skrzydlewski. – Wyjątkowy będzie także program zawodów. – W środku umieścimy całą żużlową historię Orła Łódź. Kibice znajdą tam opisy kolejnych sezonów opatrzone zdjęciami drużyn. Będzie to na pewno gratka dla kolekcjonerów – stwierdził prezes łódzkiego klubu. A co ciekawe, program będzie dostępny za darmo.

Od soboty (14 sierpnia) ruszy sprzedaż biletów. Wejściówki dla kobiet oraz dzieci będą kosztować 5 złotych, natomiast dla mężczyzn – 20 złotych. Ponadto wszystkie osoby z karnetami na mecze Orła oraz z biletami na zeszłoroczny Mecz Narodów otrzymują gwarancję, że wejdą na trybuny.