Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
fot. Martin Smolinski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Martin Smolinski od wielu lat ściga się na żużlowych torach. Niemiec należy jednak do tych zawodników, którzy oprócz żużla udzielają się biznesowo i tym samym zabezpieczają się na przyszłość. My postanowiliśmy sprawdzić, czym dokładnie zajmuje się niemiecki zawodnik. 

 

Jak wiadomo, Martin Smolinski to miłośnik starych pojazdów. Od wielu lat społecznie pełni funkcję kustosza w motoryzacyjnym muzeum w Altkofen. Na czym zatem oprócz żużla Niemiec stara się zarabiać?

Głównym zajęciem Smolinskiego w zimie jest oczywiście rekonstrukcja starych silników, o czym pisaliśmy TUTAJ. Oprócz tego Niemiec zajmuje się dystrybucja olejów dla różnych branż przemysłu. Kolejnym zajęciem zawodnika jest sprzedaż masek jednorazowych, jak i tych wielokrotnego użytku. Jakby było tego mało, u Martina Smolinskiego można uszyć również odzież firmową, zaopatrzyć się w opony Anlas, których jest przedstawicielem, czy też zakupić środki czyszczące. To wcale nie koniec poza żużlowych aktywności zawodnika. 

– Martin tak naprawdę pracuje na wielu polach aktywności. Pomysłów mu nie brak i na pewno w sezonie 2022 będą kolejne nowości – mówi nam jedna z osób z otoczenia niemieckiego zawodnika. 

Co ciekawe, każdy chętny może zamówić i otrzymać w Niemczech profesjonalny katalog z ofertą współpracy z firmą Smolinski Oil and More.