fot. Automoto Club Bahia Blanca - oficial
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dziś miał rozpocząć się turniej Indywidualnych Mistrzostw Argentyny, w którym mieli wziąć udział Patryk Wojdyło oraz Paweł Miesiąc. Niestety przez państwo piłkarskich mistrzów świata przeszła ogromna burza, która uszkodziła stadion w Bahia Blanca. Niestety potwierdzono także śmierć 13 osób. Żaden z zawodników na szczęście nie ucierpiał.

 

W Bahia Blanca miała nastąpić inauguracja cyklu, w której Patryk Wojdyło broni tytułu z ubiegłej edycji. Na pierwsze zmagania Argentyńczycy muszą jeszcze poczekać. Niestety przez dramat, który rozegrał się w nocy z soboty na niedzielę, zawody zostały przełożone na 26 grudnia. Właśnie wtedy ma się rozpocząć ściganie w lewo w Ameryce Południowej.

Jak wspomina serwis labrujula24, władze obiektu rozpoczęły już prace naprawcze i wszyscy trzymają kciuki, aby start zawodów 26 grudnia odbył się bez przeszkód. Święto speedwaya w Argentynie będzie jednak przyćmione ogromną tragedią.


Sytuacja, która miała miejsce w Argentynie jest niewątpliwie dramatem dla osób mieszkających tam i walczących o lepsze czasy dla żużla w tym państwie. Ze względu na ograniczone zasoby finansowe, każda taka „kłoda pod nogami” może skończyć się w bardzo przykry sposób dla funkcjonowania speedwaya.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Janusz Kołodziej: Ciągle marzę, by być mistrzem świata (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Tomasz Gollob mówi o swojej walce. „Ciągły ból można oswoić” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Ambitne plany Hansena. W sezonie 2025 chce jeździć w ekstraligowym ROW-ie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)