Maksym Drabik. fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pełna polskich zawodników będzie w sezonie 2022 kadra Lejonen Gislaved. Do ekipy Lwów dołączył Maksym Drabik. Żużlowiec Motoru Lublin startował już w zespole z Gislaved w sezonach 2017-2019.

 

Klub z Gislaved otwarcie wspierał dwukrotnego mistrza świata juniorów podczas głośnej sprawy dotyczącej złamania przez niego procedur antydopingowych. Swego czasu klub wydał nawet specjalny komunikat, w którym bronił zawodnika. Nic więc dziwnego, że Drabik swoją przygodę ze szwedzkimi rozgrywkami zamierza kontynuować właśnie w Lejonen.

Tym samym zespół Lwów mocno zabezpieczył się na wypadek kontuzji czy niedyspozycyjności części zawodników. W drużynie jest już aż 10 żużlowców. Poza Drabikiem Lejonen reprezentować będą: Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Patryk Dudek, Dimitri Bergé, Oliver Berntzo, Jakub Miskowiak, Hubert Legowik, Mathias Thörnblom, Casper Henriksson.

Przypomnijmy, że początek zmagań w Bauhaus-Ligan zaplanowano na 3 maja. Lejonen Gislaved rozpocznie sezon od starcia z Rospiggarną Hallstavik.