Jason Doyle w przyszłym sezonie będzie startował tylko w lidze polskiej oraz angielskiej. Nie jest to jego wybór ale na tyle zezwalają nowe regulacje obowiązujące w polskiej Ekstralidze.
– Oczywiście że jest to zła decyzja. Nie mam wątpliwości. Tak naprawdę jest zaledwie garstka zawodników którzy jeżdżą w trzech czy czterech liga jednocześnie. Taki Zmarzlik jeździ w Polsce oraz Szwecji. Tai Woffinden oraz Lindgren tylko w Polsce. Myślę, że nic by się nie stało, gdybyśmy mogli startować w trzech ligach – mówi na łamach Speedway Star były indywidualny mistrz świata.
Jak się okazuje, przez zmiany w polskim regulaminie ucierpi przyszłoroczny budżet zawodnika.
– Covid dotknął nas wszystkich. Zawodnicy nie mieli możliwości zarabiania i byłoby fajnie, gdyby te zmiany weszły, jeśli już, to później, dając nam większą możliwość zarobku. Miałem podpisany kontrakt w duńskim Holsted, jako zmiennik Nickiego Pedersena. Niestety musiałem z niego zrezygnować, a co za tym idzie straciłem sponsora w postaci firmy Moldow – kontynuuje Australijczyk.
Zdaniem zawodnika Unii Leszno jakiekolwiek interwencje oraz naciski na polską federację niewiele pozytywnego wniosą.
– Wiem o tym, że federacje rozmawiają, co można zrobić i jak zatrzymać działania Polski. Niestety, musimy być wszyscy ze sobą szczerzy. Najlepsi podporządkują się zasadom. Jeden w mecz Ekstralidze to tak naprawdę tyle, ile dwa, trzy spotkania w innych ligach pod kątem przychodu – podsumowuje Doyle.
Zawsze Pan Doyle może zrezygnować z polskiej ligi.
No i dobrze może wreszcie będą Polskę szanować bo najwiecej kasy w ten sport wkładamy a maja nas w dupie
I dobrze ze tak zrobili bo wszyscy maja Polskę w dupie a najwiecej kasy w ten sport wkładamy a nikt się z naszym zdaniem nie liczy może jakaś nauczkę będą mieli na przyszłość
To podpisz sobie z Duńskim klubem to nie stracisz sponsora Anglia+ Dania+ twój sponsor równa się procent tego co zarobisz w Polsce
Żużel. Legendarny trener ostro po porażce. Dostało się zawodnikom!
Żużel. Ma na stole oferty z PGE Ekstraligi. Młody talent wybierze inny kontrakt?!
Żużel. Dziwna sytuacja z udziałem juniora Torunia. Zamarkował defekt przez kolegę z drużyny?
Żużel. Bewley w końcu jedzie po medal? Mówi o ważnej zmianie!
Żużel. Wilki straciły cierpliwość? Szukają zawodnika na następny sezon
Żużel. Duża oferta dla Przedpełskiego! Transfer pod znakiem zapytania