Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kilka dni po przekazaniu fatalnych wieści, Jason Doyle przeszedł operację kontuzjowanego barku. Zabieg Australijczyka przebieg pomyślnie, jednak szybkiego powrotu na tor nie należy się spodziewać. Lekarze podtrzymują, że 38-latek ponownie będzie mógł się ścigać najwcześniej za cztery miesiące.

 

Mistrz świata 2017 zaliczył fatalny wypadek w Premiership. Zawodnik przeleciał przez bandę i choć wstał, to niedługo później został przewieziony do szpitala na badania. Najpierw wydawało się, że będzie on chciał szybko wrócić, aby walczyć o czołowe lokaty w cyklu Grand Prix. Niedługo potem stało się jasne, iż żużlowca nie zobaczymy na torze.

Żużel. Ceniony adwokat mówi o decyzjach i karach PGE Ekstraligi. „Byłem zdziwiony” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Kończy współpracę z Lindbaeckiem! Poszło o pieniądze – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Największym problemem okazał się uraz barku. Zawodnik już wcześniej zmagał się z taką kontuzją. Niezbędna była zatem operacja. Zabieg został już przeprowadzony w klinice Rehasport.

– Doszło do masywnego uszkodzenia pierścienia rotatorów, zabieg przeprowadziliśmy metodą artroskopową. Udało nam się naprawić uszkodzone ścięgna, wraz ze wzmocnieniem biologicznym. W stosowaniu tej techniki mamy ogromne doświadczenie, jedno z większych w Europie – mówi prof. dr hab. Przemysław Lubiatowski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rehasport (@rehasportclinic)


– Zabieg się całkowicie powiódł, niemniej pacjenta czeka długotrwała rekonwalescencja. Do sportu będzie mógł wrócić po okresie od czterech do sześciu miesięcy – dodaje.

Grudziądzanie do końca sezonu muszą sobie zatem radzić bez Jasona Doyla. W środę potwierdziło się to, kto go zastąpi. Z #OrzechowaOsada PSŻ-u został wypożyczony Michael Jepsen Jensen.

Żużel. GKM ma zastępstwo za Doyla! Jest transfer! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)