Żużel. DMPJ: Show Krzysztofa Lewandowskiego, Łotysze ponownie najlepsi w Gnieźnie

Francis Gusts to nadzieja łotewskiego żużla. fot. Jarosław Pabijan

Druga runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów za nami. W Gdańsku i Gnieźnie drugi dzień z rzędu tryumfatorami zawodów zostały ekipy Zdunek Wybrzeża Gdańsk oraz Lokomotivu Daugavpils.

Zawody w Gnieźnie rozpoczęły się od fatalnie wyglądającego upadku trójki zawodników. Na tor upadli Jakub Krawczyk, Mateusz Dul oraz Mateusz Jabłoński. Na szczęście skończyło się na strachu i po kilku minutach zawodnicy opuścili tor o własnych siłach. Niestety dla syna Mirosława Jabłońskiego był to jedyny wyjazd na tor, ponieważ z uwagi na problemy sprzętowe, musiał wycofać się z turnieju. Gnieźnianie, mimo straty kolegi, dzielnie walczyli, kończąc zawody na trzecim miejscu. Na drugim stopniu podium stanęła Agred Malesa Ostrów, której liderem, jak dzień wcześniej, był Jakub Krawczyk (12 punktów w 5 startach). Juniorzy Lokomotivu Daugavpil nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając zawody z dorobkiem 48 punktów (taką samą sumę punktów uzyskali w 1.rundzie). Tym razem liderem Łotyszy był Ricards Ansviesulis (14 punktów w 5 startach).

Z kolei zawody w Gdańsku dostarczyły większych emocji. Nie brakowało walki na dystansie. Na szczególną pochwałę zasługuje zawodnik Apatora Toruń – Krzysztof Lewandowski, który po przegranych startach szukał ścieżek przy bandzie, dzięki czemu mijał swoich rywali po zewnętrznej. W biegu numer trzy, zawodnik rodem z Bydgoszczy, jazdą po szerokiej minął na ostatnim okrążeniu Alana Szczotkę, jednakże defekt motocykla zabrał mu drugą pozycję. Nie przeszkodziło to jednak być liderem KS Toruń. Lewandowski zdobył w czwórmeczu 10 punktów w 5 startach, a jego drużyna uplasowała się na drugim miejscu. Tuż za torunianami znaleźli się przedstawiciele Maszewski GKM-u Grudziądz, dla którego najwięcej oczek zdobył Denis Zieliński (10 w 4 startach). Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Prym w tej drużynie wiódł Alan Szczotka – zdobywca 14 punktów w 5 startach.

Dodajmy, że w pierwszym tygodniu zmagań zawody odbyły się tylko w dwóch ośrodkach – w Gdańsku i Gnieźnie. Turnieje w Tarnowie, Gorzowie Wielkopolskim i Wrocławiu zostały przełożone ze względu na opady deszczu.