Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Za nieco ponad dwa miesiące żużlowi kibice będą emocjonować się starciami przedsezonowymi. Bardzo ambitnych rywali na mecze sparingowe dobrał sobie Stelmet Falubaz Zielona Góra. Tomasz Szymankiewicz, menedżer zielonogórzan, tłumaczy taki wybór i przyznaje, że przy poszukiwaniu rywali na testmecze myślał o spotkaniu otwierającym rozgrywki.

Na ten moment żółto-biało-zielonych przed startem sezonu 2023 w 1. Lidze Żużlowej są ekstraligowcy. Zielonogórzanie mają zmierzyć się z Fogo Unią Leszno oraz jednym z głównych kandydatów do tytułu – Betard Spartą Wrocław. Dwumecze zaplanowane są odpowiednio na 21 oraz 23 marca a także 28 oraz 30 marca.

– Jeżeli chodzi o kierunki, to troszeczkę też pod kątem pierwszego meczu ligowego. Były brane pod uwagę cztery zespoły. Akurat udało się porozumieć z trenerem Unii Leszno – Piotrem Baronem oraz działaczami WTS-u Sparty Wrocław. Cieszę się z tego powodu. Myślę, że to dość dobre i optymalne rozwiązanie przed sezonem i pierwszym meczem. Być może to nie będą jedyni sparingpartnerzy, ale to wszystko okaże się bliżej wiosny – skomentował Tomasz Szymankiewicz na antenie Radia Zielona Góra.

Niewykluczone, że leszczynianie i wrocławianie nie będą jedynymi przeciwnikami Falubazu przed sezonem. Zespół z W69 być może dołoży do swojego harmonogramu jeszcze jedno spotkanie. Daty sparingów póki co też należy traktować jako umowne. Pogoda w marcu potrafi być bowiem kapryśna.

– Jeśli nie będzie warunków, to będziemy szukać innych terminów. Tak, aby można było jak największą liczbę jednostek przejechać w warunkach ścigania. Same treningi nie rozwiązują tematu wejścia w sezon. Ściganie dla zawodników ważne. Wyjście spod taśmy w czterech i mijanki dużo wnoszą. Chcemy, żeby to się udało. Mamy taką nadzieję, że wszystko rozegramy zgodnie z planem – dodał Tomasz Szymankiewicz.

Przypomnijmy, że Falubaz na otwarcie tegorocznych zmagań w 1. Lidze Żużlowej zmierzy się z ROW-em Rybnik. Mecz odbędzie się na torze Rekinów 8 lub 9 kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Kontrakt telewizyjny w 1. Lidze jest za niski? Prezes myśli o milionie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Jego zdaniem Falubaz wygra rundę zasadniczą. „Dla mnie murowany kandydat” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)