Gdańsk, eliminacje IMP, memoriał Henryka Żyto
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po obustronnym walkowerze oglądamy rozpędzoną ebut.pl Stal Gorzów. Ekipa Stanisława Chomskiego przed tygodniem pewnie wygrała w Toruniu, a wczoraj nie dała szans osłabionej Fogo Unii Leszno. Kibice dopytują jednak czemu tak mało szans dostają skuteczni młodzieżowcy. Opiekun Stalowców przyznał, że w przypadku Jakuba Miśkowiaka brak zmian jest spowodowany patrzeniem w przyszłość.

 

Miśkowiak nie jest ostatnio w najlepszej formie. Pierwsze występy w Gorzowie dawały dużo powodów do optymizmu, ale spuścił z tonu. W starciu przeciwko Unii rozpoczął od dwóch zer, ale potem punktował. Ostatecznie zakończył z rezultatem 5+1.

– Kuba dołożył ważne punkty. Ktoś się może dziwić nad tym po co ja go trzymam po dwóch biegach i tak dalej. Ja patrzę w przyszłość. Wiedziałem, że ten mecz już będzie wygrany. Jakim rezultatem, to trudno przewidzieć, ale chylił się ku zwycięstwu. Trzeba patrzeć, żeby dać szansę. Po to kontraktowaliśmy zawodnika z dużym potencjałem, żeby ten potencjał uwolnić – komentował Stanisław Chomski w mixzonie.

Pytania o kolejne starty juniorów narastają przez ich dobrą formę. Mocnym punktem zespołu jest już nie tylko Oskar Paluch, ale również Jakub Stojanowski. Pokazuje on duży charakter na trasie i jest w stanie wygrywać z bardziej doświadczonymi rywalami. W niedzielę dostał jedną dodatkową szansę, ale dopiero w piętnastej gonitwie.

Żużel. Trening dał popalić Kołodziejowi. Poprzedni wyjazd był zbyt wczesny – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Czerwona kartka dla Fajfera nic by nie dała? Prezes Unii z ciekawym pomysłem – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Patrząc na naszych młodzieżowców, to na naszym torze i nie tylko przywożą ważne punkty, dające nam zwycięstwo. Potoczyło się tak, że po upadku trudno było puszczać Oskara Palucha. Być może też by pojechał. Taki plan, żeby ich wykorzystywać. Ich punkty nie tylko w biegach z juniorami, ale zwłaszcza z seniorami są bezcenne – przyznał opiekun dziewięciokrotnych mistrzów Polski.

W ostatnich meczach Stal wyrasta na drugą siłę ligi. Po ośmiu kolejkach zespół znad Warty zajmuje 2. miejsce i ma na koncie 11 oczek.