Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Tegoroczny sezon obfituje w przełożone spotkania. Z uwagi na warunki atmosferyczne w innym terminie odbywa się wiele spotkań zarówno w PGE Ekstralidze, jak i Metalkas 2. Ekstralidze. Z tego powodu jeden z meczów nie będzie transmitowany przez stację Canal+Sport. Chodzi o pojedynek #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

 

Pierwotnie zakładano rozegranie spotkania poznańsko-bydgoskiego 19 maja. Na przeszkodzie stanęła jednak pogoda. Na torze pracowano, aby zawody doszły do skutku, ale ostatecznie zdecydowano się na przełożenie zawodów.

W związku z tym, że ekipa Canal Plus była już na stadionie, nie doczekamy się powtórnej transmisji nawet w aplikacji Canal+Online. Podczas Kolegium Żużlowego jeden z dziennikarzy stacji wytłumaczył szczegóły umowy stacji z władzami rozgrywek.

Żużel. GKM komentuje transfer Jepsena Jensena. „Mocno w wierzymy w Michaela” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Duński mechanik: Lindbaeck mnie oszukał. Ostrzegam innych! (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Sprawa wygląda w ten sposób. Ten mecz został odwołany w dniu pierwotnym rozegrania tego spotkania. My już tam byliśmy z ekipą, która miała ten mecz realizować. Ponieśliśmy koszty przeprowadzenia transmisji, bo ona de facto się odbyła. Widzieli Państwo obrazek z Poznania tego dnia. Umową jesteśmy zobligowani do tego, aby transmitować co najmniej dwa spotkania Metalkas 2. Ekstraligi. Oczywiście pokazujemy wszystkie spotkania w większości przypadków. Jeśli mecz jest odwołany dzień, dwa dni czy tydzień wcześniej, to nie musimy wysyłać ekipy na stadion. W nowym terminie przeprowadzamy transmisję. Sytuacja jest tego typu, że meczów odwoływanych w PGE Ekstralidze i Metalkas 2. Ekstralidze było już kilka i tego meczu po raz drugi nie będziemy już transmitować – wyjaśnił Piotr Bugajny z Canal Plus.

Mecz odbędzie się w piątek o godz. 18. W tym czasie stacja będzie transmitować rywalizację Arged Malesy Ostrów Wielkopolski z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Eleven Sports z kolei pokaże wtedy starcie ekstraligowe pomiędzy Orlen Oil Motorem Lublin, a ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.