Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W Rzeszowie przegrali z pogodą. Mimo starań i chęci, nie udało się odjechać zawodów w pełnym wymiarze biegowym. Po dziewięciu wyścigach, znaczące zwycięstwo odniosła drużyna gości, Abramczyk Polonia Bydgoszcz, która wypracowała sobie aż dwunastopunktową przewagę.

 

Start zawodów należał do Kaia Huckenbecka. Niemiec popełnił jenak błąd na drugim okrążeniu, co pomogło Jacobowi Thorssellowi, który wyprzedził Niemca. W biegu juniorskim Wiktor Rafalski wygrał start i pomknął po pewną wygraną. Poczta walczył z Buszkiewiczem o jeden punkt, jednak nie udało mu się odbić pozycji. Gospodarze ze startu biegu trzeciego wyszli na podwójnym prowadzeniu. Buczkowski zabrał się jednak w pogoń, by ratować wynik zespołu. Uczepił się małej się i na przestrzeni wyścigu zdołał minąć obu rzeszowian. W biegu czwartym, Krystian Pieszczek wystrzelił ze startu. Na przeciwległej prostej Poczta przeszkodził Pieszczkowi, co bez wahania wykorzystał Lyager. Potem, bez problemu uporał się z Pocztą, który jednak zdołał dowieźć dwa punkty. Po pierwszej serii zawody układały się na remis. Na tablicy wyników widniał rezultat 12:12.

W biegu 5. ponownie najlepiej spisał się Jacob Thorssell. Gonił go Lyager, jednakże bezskutecznie. Kolejny wyścig należał do ekipy gości; Sorensen po szerokiej minął Pedersena. W jego ślady poszedł Huckenbeck. Goście zwyciężyli z ogromną przewagą i zanotowali ważną wygraną. Bieg siódmy przerwano po upadku Krystiana Pieszczka. Sędzia zdecydował się powtórzyć bieg w pełnej obsadzie. W powtórce znów dużo lepiej spisali się bydgoszczanie, którzy zdołali wyprzedzić Krystiana Pieszczka. Ta seria okazała się kluczowa, bo Polonia wyszła na prowadzenie 25:17.

Zawodnicy Stali Rzeszów optowali za przerwaniem zawodów ze względu na niesprzyjające warunki. Bydgoszczanie chcieli jednak jechać dalej. Na pierwszym łuku biegu ósmego wypadek zaliczyli Jakub Poczta i Andreas Lyager. Sędzia ponownie zdecydował o czteroosobowej powtórce. Start wygrał Nicki Pedersen, który niemal cały bieg musiał bronić się przed atakami Lyagera. Dopiero na ostatniej prostej zawodnik Polonii Bydgoszcz uporał się z Duńczykiem. W biegu dziewiątym nie działo się wiele, poza skutecznym atakiem Soerensesa na Krystiana Pieszczka. Bieg od startu do mety prowadził Kai Huckenbeck. W biegu 10. upadek zaliczył Franciszek Majewski. Wykluczony został także Nicki Pedersen. Nic to jednak nie zmieniło, bowiem podjęto decyzję o zaliczeniu zawodów po dziewięciu biegach. Bydgoszczanie zwyciężyli 31:23.

7. kolejka Metalkas 2. Ekstraligi 

Texom Stal Rzeszów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 21:33

Texom Stal: Marcin Nowak 3 (1,0,2), Krystian Pieszczek 2+1 (1*,1,0), Jacob Thorssell 6 (3,3), Jesper Knudsen 0 (0,0,-), Nicki Pedersen 5 (2,1,2,w), Jakub Poczta 2 (0,2,0), Wiktor Rafalski 3 (3,0), Bartosz Curzytek.

Abramczyk Polonia: Kai Huckenbeck 7+1 (2,2*,3), Tim Soerensen 5 (1,3,1), Mateusz Szczepaniak 2+1 (0,1*,1), Andreas Lyager 8 (3,2,3), Krzysztof Buczkowski 6 (3,3), Franciszek Karczewski 2 (2,0,-), Oliwier Buszkiewicz 3+2 (1*,2*), Majewski 0 (w).

Bieg po biegu:

1. THORSSELL, Huckenbeck, Nowak, Szczepaniak 4:2 (4:2)

2. RAFALSKI, Karczewski, Buszkiewicz, Poczta 3:3 (7:5)

3. BUCZKOWSKI, Pedersen, Soerensen, Knudsen 2:4 (9:9)

4. LYAGER, Poczta, Pieszczek, Karczewski 3:3 (12:12)

5. THORSSELL, Lyager, Szczepaniak, Knudsen 3:3 (15:15)

6. SOERENSEN, Huckenbeck, Pedersen, Rafalski 1:5 (16:20)

7. BUCZKOWSKI, Buszkiewicz, Pieszczek, Nowak 1:5 (17:25)

8. LYAGER, Pedersen, Szczepaniak, Poczta 2:4 (19:29)

9. HUCKENBECK, Nowak, Soerensen, Pieszczek 2:4 (21:33)

Sędziował: Artur Kuśmierz