Maciej Janowski, Tai Woffinden i Dan Bewley. fot. Anna Dymek
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W piątek, 21 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Betard Sparta podejmie Krono-Plast Włókniarza Częstochowa. Znamy już składy drużyn na to spotkanie. Szkoleniowcy obu ekip zdecydowali się na pewne zmiany w porównaniu do ubiegłych spotkań. 

 

Gospodarze po raz pierwszy w tym sezonie decydują się na zmianę ustawienia par. Do tej pory w nierozerwalnym duecie występowali ze sobą Brytyjczycy, czyli Dan Bewley oraz Tai Woffinden. Dariusz Śledź zdecydował się teraz rozdzielić tę parę, a pod numerem 9. widnieje nazwisko Artioma Łaguty. Oznacza to, że Rosjanin z polskim obywatelstwem wystąpi również w wyścigu otwarcia. Przypomnijmy, że do tej pory mistrz świata z 2021 roku występował pod „12”. Teraz z tym numerem jeździć będzie Dan Bewley, którego kolegą z pary ma być Bartłomiej Kowalski. Ma, bo jego występ wciąż stoi pod znakiem zapytania. Nie zmieniło się jednak to, że Maciej Janowski zaopiekuje się juniorami. Tym razem szkoleniowiec Sparty postawił na duet juniorski Kacper Andrzejewski-Jakub Krawczyk.

Żużel. Przerwa w startach Polisa. „Ma problemy osobiste”

Żużel. Ciężki czas dla fanów Apatora. Lampart mówi o wstydliwej porażce i kibicach

Jeżeli chodzi o gości, tu też doszło do zmiany. Bynajmniej jednak nie w ustawieniu, a składzie formacji młodzieżowej. Po kontuzji wraca Kacper Halkiewicz, który zastąpi Bartosza Śmigielskiego. Drugim juniorem będzie Szymon Ludwiczak.

Start meczu we Wrocławiu zaplanowano na 20:45.

Betard Sparta: Artiom Łaguta, Tai Woffinden, Bartłomiej Kowalski, Dan Bewley, Maciej Janowski, Kacper Andrzejewski, Jakub Krawczyk

Krono-Plast Włókniarz: Mikkel Michelsen, Maksym Drabik, Kacper Woryna, Mads Hansen, Leon Madsen, Szymon Ludwiczak, Kacper Halkiewicz