Media społecznościowe Damiana Ratajczaka
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Damian Ratajczak zadebiutował przed tygodniem w lidze duńskiej. Niestety jego premierowy występ zakończył się poważną kontuzją w postaci złamania kości udowej. Wczoraj junior Fogo Unii Leszno poinformował jednak, że pomyślnie przeszedł operację i opuścił już duński szpital.

 

Przypomnijmy, że do upadku Ratajczaka doszło w siódmej gonitwie meczu w Holsted. 18-latek startował z pola A i dał się założyć Jacobowi Thorssellowi. Następnie nie opanował motocykla i ze sporą prędkością wpadł w bandę. Po zdarzeniu junior został przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono poważne złamanie nogi.

Po niemal tygodniu od wypadku 18-latek poinformował w swoich mediach społecznościowych, że pomyślnie przeszedł planowaną operację w szpitalu w Esbjergu. Wczoraj opuścił już duńską placówkę i udał się w podróż do Polski, gdzie będzie się rehabilitował i walczył o jak najszybszy powrót na żużlowe tory.

– Jak pewnie wiecie w ostatnią środę uległem upadkowi w meczu Ligi Duńskiej, w wyniku którego złamałem kość udową. Jestem już po operacji i opuściłem szpital w Esbjergu. Teraz czeka mnie rehabilitacja i sporo pracy przed powrotem na tor. Dziękuję za ogrom wsparcia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia – przekazał Ratajczak kibicom poprzez media społecznościowe.

Poza kontuzją juniora Fogo Unia Leszno mierzy się także z osłabieniem spowodowanym brakiem lidera i kapitana – Janusza Kołodzieja. Już w ostatnim spotkaniu z Betard Spartą Wrocław, Byki walczyły mocno nadszarpniętym składem i ostatecznie musiały uznać wyższość ekipy z Dolnego Śląska.

Kolejne spotkanie leszczyńskiej Unii już w najbliższy piątek. Byki podejmą w nim obecnego mistrza Polski – Orlen Oil Motor Lublin. Początek meczu o godzinie 18:00. Transmisja odbędzie się w Eleven Sports 1.

CZYTAJ TAKŻE 

Żużel. Poważna kontuzja juniora Unii Leszno! Byki w dramatycznej sytuacji

Żużel. Sparta nie miała litości. Pogrom we Wrocławiu! (RELACJA)