Główny partner portalu

Żużel. Czy w Rawiczu jeszcze wierzą? Drugi akord polsko-niemieckiego półfinału (ZAPOWIEDŹ)

fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W pierwszym z rewanżowych spotkań półfinałowych 2. Ligi Żużlowej zawodnicy Metaliki Recykling Kolejarza Rawicz spróbują dokonać niemożliwego i odrobić trzydziestopunktową stratę z ubiegłotygodniowego wyjazdowego spotkania z Trans MF Landshut Devils. Zawodnikom z niemieckiego klubu wystarczy postawienie przysłowiowej kropki nad „i” – czyi zdobycie 31 „oczek”.

 

Metalika Recykling Kolejarz Rawicz – Trans MF Landshut Devils: sobota, 11 września, godzina 15.00, transmisja Motowizja

Atmosfera w Rawiczu jest daleka od idealnej. Trudno nie odnieść wrażenia, że Niedźwiadki padły ofiarą.. terminarza rozgrywek. Pierwsze spotkanie obu ekip rozgrywane było w ubiegłą niedzielę w niemieckim Landshut. Tego samego dnia Fogo Unia Leszno, czyli klub, który ściśle współpracuje z Kolejarzem, mierzył się w półfinale PGE Ekstraligi z Betard Spartą Wrocław. Logicznym zatem jest, że zawodnicy, którzy stanowili o sile rawiczan wobec kolizji terminów wybrali starty w najwyższej klasie rozgrywkowej. Osłabiony zespół nie tyle przegrał, co poległ w Bawarii i szanse na awans są nikłe. Wydaje się, że podopieczni Romana Jankowskiego będą chcieli po prostu zmazać plamę sprzed tygodnia i godnie pożegnać się z kibicami. Lepiej powinna pojechać cała drużyna, zwłaszcza spore pole do poprawy będzie miał Keynan Rew, który poprzednie starcie zakończył tylko z dwoma punktami i bonusem. Jednak pamiętajmy, że w żużlu wszystko jest możliwe i trzeba wierzyć do końca – taką postawę powinni też przybrać rawiccy fani.

Diabły z Bawarii są w dość komfortowej sytuacji. Przed tygodniem zafunkcjonował w zasadzie każdy trybik maszyny kierowanej przez Sławomira Kryjoma. Na jej czele stoi najlepszy zawodnik 2. Ligi Żużlowej, Dimitri Berge, który w spotkaniu z Landshut zdobył dla swojej drużyny czysty komplet 15 „oczek”. Panuje powszechne przekonanie, że niemiecka ekipa nie powinna roztrwonić przewagi, jaką zdobyła sobie w pierwszym spotkaniu. Przemawiają za nimi także statystyki – najgorszy wynik w starciach wyjazdowych żużlowcy z Landshut zanotowali w tym roku w Opolu, gdzie uzbierali 39 punktów. Teraz do awansu wystarczy im 31 „oczek”, zatem zadanie wydaje się nietrudne. Wszystko wskazuje na to, że Trans MF Landshut Devils jest na dobrej drodze do awansu do wielkiego finału 2. Ligi Żużlowej.

Awizowane składy:

Metalika Recykling Kolejarz: 9. Keynan Rew, 10. Damian Baliński, 11. Matthew Gilmore, 12. Szymon Szlauderbach 13.Damian Dróżdż, 14. Oliwier Buszkiewicz, 15. -.

Trans MF: 1.Kai Huckenbeck, 2. Nick Skorja, 3. Valentin Grobauer , 4. Dimitri Berge, 5. Martin Smolinski, 6. Norick Bloedorn, 7. -.