Główny partner portalu

Grzegorz Walasek. fot. Mateusz Dzierwa
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przed nami decydujące starcie o awans do Speedway Ekstraligi. Zespoły z Krosna i Ostrowa zmierzą się w meczu rewanżowym na terenie „Wilków”. Zdecydowanie większe szanse zdają się mieć żużlowcy Ostrovii, gdyż mają aż 30 punktów przewagi nad rywalami.

Celfast Wilki Krosno po katastrofalnym początku zwyciężyły całą rundę zasadniczą na zapleczu Ekstraligi. Tuż za nimi, z taką samą ilością punktów, ale z gorszym bilansem w dwumeczu, uplasowała się drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego. Te dwa składy wreszcie spotkały się ponownie w finale i ku zaskoczeniu kibiców „Wilki” dramatycznie poległy w pierwszym z nich. Przyczyniła się do tego bardzo słaba postawa Patryka Wojdyło i Mateusza Szczepaniaka oraz tylko trzy zwycięstwa indywidualne.

Skład „Wilków” pozostaje niezmieniony i tym spróbują zaatakować na swoim torze na tyle skutecznie, aby przywieźć… ponad 60 „oczek”. Historia zna przypadki, nie z tak dawna, jak chociażby ten drugoligowej Bydgoszczy, gdzie u siebie „roznieśli” u siebie Poznań odrabiając 28 punktów straty z pierwszego meczu. Zawodnicy z Krosna są niezwykle zmotywowani, jednak realnie patrząc będzie o to niezwykle trudno przy takiej świetnej dyspozycji Tomasza Gapińskiego, Patricka Hansena czy Grzegorza Walaska.

Ostatni mecz w Krośnie ostrowianie odjechali prawie trzy miesiące temu – czwartego lipca. Przegrali wówczas w stosunku 40:50, a zdecydowanym liderem był Grzegorz Walasek. Bardzo cenne punkty – aż 7 „oczek – dołożył także młodzieżowiec Sebastian Szostak, nie poradził sobie zupełnie Oliver Berntzon, który tym razem będzie prosto po toruńskim Grand Prix kierował się na Podkarpacie. Większość argumentów przemawia za bardzo wyrównaną ostatnio drużyną z Ostrowa, która od czterech kolejek nie przegrała meczu – również na wyjeździe udało im się pokonać nie tak dawno temu ROW Rybnik.

Pierwszy mecz: 60:30 dla Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego.

Awizowane składy:
Cellfast Wilki Krosno:

9. Tobiasz Musielak
10. Mateusz Szczepaniak
11. Patryk Wojdyło
12. Václav Milík
13. Andrzej Lebiediew
14. Kamil Marciniec
15. Aleks Rydlewski

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski:
1. Nicolai Klindt
2. Patrick Hansen
3. Oliver Berntzon
4. Tomasz Gapiński
5. Grzegorz Walasek
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk
8. Jakub Poczta

DARIA JAGODZKA