Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ostatnie tygodnie są obfite w wypadki i kontuzje na żużlowych torach, a to stawia część ekip w kłopotliwym położeniu. Na rynku jest niewielu zawodników, którymi można się wzmocnić w obliczu trudnej sytuacji. W ich gronie ciągle wymienia się Michaela Jepsena Jensena, związanego z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań. Jak na jego wypożyczenie zapatrują się w stolicy Wielkopolski? Prezes Jakub Kozaczyk przekonuje, że na razie jego klub nie ma o czym myśleć, bo… żadne oferty nie spływają.

 

Mistrz świata juniorów z 2012 roku odjechał w tym sezonie jeden mecz w barwach Skorpionów. Zdobył w nim 9 punktów z bonusem, a zatem nie przekroczył jeszcze bariery, która uniemożliwia jego wypożyczenie. Ostatnio Adam Skórnicki stawiał jednak na Matiasa Nielsena.

W Poznaniu twierdzą, że droga starszego z Duńczyków do składu nie jest zamknięta. Pada też argument o zabezpieczeniu na wypadek kontuzji. Drużyna walczy o utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze, a brak rezerwowego w razie ewentualnych urazów mocno utrudniłby zrealizowanie celu.

– Michael cały czas jest brany pod uwagę przy wyborze naszego składu na kolejne mecze. Nic się pod tym względem nie zmieniło i ma szanse na kolejne występy. Mamy ostatnio dużo wypadków, zaraz się ktoś u nas rozbije i przy wypożyczeniu nie będziemy mieli zabezpieczenia – mówi prezes Jakub Kozaczyk, prezes klubu z Poznania.

Żużel. Złe wieści dla GKM-u! Doyle z poważnymi urazami! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Fatalny mecz Janowskiego. Emocje w derbach oraz pewne zwycięstwo mistrzów – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Jedną z ekip, na których celowniku mógłby się znaleźć Jepsen Jensen są Cellfast Wilki Krosno. W ostatnim czasie poważnej kontuzji doznał bowiem lider zespołu Dimitri Berge. Krośnianie mogą stosować „zastępstwo zawodnika”, ale kolejny uraz w zespole byłby już dużym problemem. Co zatem w sytuacji, gdy któryś ze zdesperowanych klubów rzucił na stół konkretne pieniądze?

– Wypożyczenia na tę chwilę nie planujemy. Przyczyna jest prosta. Nikt nie dzwonił, nikt nie pytał, a zatem nie ma tematu. Na razie ofert nie ma, więc nie ma co się zastanawiać. Jak się pojawią, to będziemy rozmyślać – skomentował szef Skorpionów.

Poznaniacy mają obecnie przerwę od startów. Najbliższy mecz odjadą w ramach 7. kolejki. 1 czerwca zmierzą się na wyjeździe z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski.