Główny partner portalu

fot. WTS Sparta
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W piątek nowy promotor cyklu Grand Prix, firma Discovery, przedstawiła plany dotyczące Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu na najbliższe lata. W sezonie 2022 najlepsi zawodnicy świata zawitają do czterech polskich miast – Warszawy i Torunia (co już ogłoszono), a także do Gorzowa Wielkopolskiego i Wrocławia.

 

Najszybciej ogłoszono Grand Prix w Warszawie, które odbędzie się 14 maja. Po ogłoszeniu planów organizacji przez Discovery konferencji prasowej, w której udział zapowiedział prezydent Torunia, Michał Zaleski, jasne się stało, że mistrzowski cykl nadal będzie odbywał się w Toruniu. Z kolei w tygodniu Stal Gorzów otrzymała zielone światło – także finansowe – na organizację turnieju na stadionie im. Edwarda Jancarza i wydawało się, że „limit” turniejów Grand Prix w Polsce został wykorzystany.

Tymczasem w piątek przedstawiono kolejnego polskiego gospodarza, czyli Wrocław. Projekt czterech polskich miast w cyklu Grand Prix ma jednak funkcjonować tylko w sezonie 2022. Turniej na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wszedł w miejsce łotewskich zawodów i w przeciwieństwie do turniejów w Toruniu, Warszawie i Gorzowie, umowy Discovery z WTS-em ma obowiązywać tylko przez rok. Przynajmniej według obecnych planów.