Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Jan Kvech. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W środę zostanie rozegrane spotkanie 6. kolejki 2. Ligi Żużlowej, w którym zmierzą się Wolfe Wittstock z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Niemieckim Wilkom w odniesieniu premierowego zwycięstwa pomóc ma Jan Kvech, który zadebiutuje w zespole Wittstock.

 

Jan Kvech został pozyskany już kilka tygodni temu, tylko ze względu na kolizję terminarza nie miał okazji do startów w barwach Wilków.

– Dopóki nie będziemy mieli oficjalnego potwierdzenia, nie chcę nic mówić – zaznacza z uśmiechem Piotr Jankowski, kierownik drużyny Wilków. – Mam nadzieję, że się pozbieramy, żeby to się jakoś kręciło i nie było wstydu – dodaje.

W niedzielę zespół z Wittstock walczył w Landshut i w pierwszej fazie spotkania toczył w miarę wyrównaną walkę. – Widać było, że chłopaki chcą, ale jak nie idzie, to… Też im ręce opadły. Na początku ten tor się prezentował, na obchodzie rozmawialiśmy, że będzie ważny starty i do przodu, a potem okazało się, że na drugim wirażu jest totalna plastelina. Zawody ciągnęły się jak guma do żucia, a uwagi do toru mieli również sami zawodnicy Devils, jak słyszałem. Najpierw był motocross, a potem Sahara – podsumowuje kierownik Wolfe.

Wszystko wskazuje na to, że w środowym spotkaniu wystąpi Steven Mauer, który w niedzielę nie dokończył meczu w Landshut. Jego uraz – naciągnięcie więzadeł – nie jest na tyle groźny, by go wyeliminować z jazdy, na pewno natomiast nie wystąpi Erik Riss, który złamał obojczyk.