Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Czerwona kartka w starciu Polonii z Unią! Tungate wykluczony z zawodów po kopnięciu Lyagera!

Rohan Tungate. Foto: KŻ Orzeł Łódź

Rohan Tungate to pierwszy zawodnik, który w tym sezonie otrzymał od sędziego czerwoną kartkę. Australijczyk po groźnym starciu z Andreasem Lyagerem został wykluczony nie tylko z wyścigu, ale również do końca meczu.

Do wspomnianej sytuacji doszło w trzynastej gonitwie. 31-latek bronił się przed atakiem Lyagera na drugim łuku i kopnął rywala. Duńczyk upadł na tor, ale na szczęście był w stanie kontynuować zawody.

Jak przekazał Marcin Majewski, zdaniem szefa sędziów Leszka Demskiego, arbiter Tomasz Fiałkowski podjął dobrą decyzję.

Warto dodać, że według przepisów Tungate będzie mógł wziąć udział w kolejnym spotkaniu. Regulamin wskazuje bowiem, że zawieszenie na kolejne spotkanie obowiązuje wtedy, gdy zawodnik otrzyma dwie czerwone lub cztery żółte kartki.

LVBET

8 odpowiedzi

  1. Wydaje mi się , że przednie kolo motocykla Lyagera “zabrało” nogę Tungate’a i wyglądało to jak kopnięcie , przy tym Lyager trochę mocniej zaczął kontrować i stąd to wszystko. Dla mnie zwykłe wykluczenie nawet bez żółtej kartki ( nie jestem wielkim fanem Tungate’a ). No ale pan Demski wie wszystko najlepiej , nieomylny jest i wielkim sędzią był….

  2. Z racji możliwości nagrywania, kilkukrotnie powtórzyłem sobie całe zdarzenie z różnych ujęć. Doszedłem do wniosku, choć nie będę polemizował z sędzią, który ma zawsze rację, ale z panem Demskim i owszem. Wykluczenie bezsporne a nawet i ta żółta kartka, ale czerwona to chyba tak na siłę i by nie podważać zdania sędziego meczowego.

    Można było zauważyć, że zawodnicy po prostu się spotkali w pewnym miejscu i żaden z nich nie zmieniał toru jazdy. Tungate, owszem wystawił nogę, ale bardziej wyglądało to na ratowanie się przed zderzeniem, niż agresywne zachowanie. Następnie jego noga została zabrana, jak zauważył @TeżPiter, przez koło, lub inną część motocykla Lyagera.

    Na te wyciągane nogi, niby to w balansie, to bym zwrócił uwagę kilku zawodnikom choć nazwisk nie wymienię, gdyż wygląda to agresywnie i może wpływać na jazdę zawodnika, któremu się wydaje, że jest atakowany. W ułamkach sekund różnie reagujemy na pewne zachowania a najczęściej w sposób instynktowny, po prostu ratujemy własna skórę. Czy należy to nazywać premedytacją?

    Sędziowie z panem Demskim na czele, powinni zwrócić uwagę na niebezpieczne, ale to atakujące, ściąganie nogi z haka.

  3. Co za debilne przepisy niestety Ci co je wymyślili z mózgów nie korzystają jakie 2 czerwone i dopiero wykluczenie z meczu a może 4 albo 6 co za totalna Bzdura!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.