Główny partner portalu

fot. Facebook Wilbura Hancocka
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W nocy z sobotę na niedzielę czasu polskiego odbędą się zawody Mistrzostw USA Par. Podczas imprezy organizowanej w Perris dojdzie do symbolicznego wydarzenia. Swoje pierwsze zawody w klasie 500cc odjedzie bowiem syn czterokrotnego mistrza świata, Wilbur Hancock.

Hancock od dłuższego czasu deklarował chęć występu w prestiżowych zawodach. Zgłoszenie go do turnieju nie było jednak proste. Wszystko przez to, że młody zawodnik nie ukończył jeszcze 16 lat.

– Bardzo się cieszę, że możemy poinformować, iż dostaliśmy zielone światło na start Wilbura Hancocka w Mistrzostwach USA Par. Proces zatwierdzenia zawodnika, który nie ukończył 16 lat na zawody 500cc jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż w przypadku standardowej procedury. Chciałbym bardzo podziękować Kelly’emu Inmanowi oraz Steve’owi Lucero, bez których nie udałoby nam się zrobić tego na czas – napisał w mediach społecznościowych Steve Evans, jeden z organizatorów zawodów.

Co ciekawe, pierwszą zawodniczką, z którą Hancock wystartuje w parze w oficjalnych zawodach w klasie 500cc będzie kobieta. Na liście startowej turnieju nazwisko 15-latka widnieje bowiem obok Sary Cords. Podczas rozgrywanych w połowie grudnia indywidualnych mistrzostw Ameryki Północnej, 21-latka zdobyła dwa oczka i zajęła 14. miejsce.

Warto dodać, że w zawodach weźmie udział dziesięć par. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy po pięć drużyn. Po dwie najlepsze pary z każdej grupy awansują do półfinałów. Turniej rozpocznie się o godz. 4 czasu polskiego.

Lista startowa Mistrzostw USA Par:

Para 1 – Austin Novratil/Aaron Fox

Para 2 – Dillon Ruml/Max Ruml

Para 3 – Sebastian Palmese/Russell Green

Para 4 – Mike Miller/Mark Fillebrown

Para 5 – Rees Todd/Rheten Todd

Para 6 – Kyle Cunningham/Michael Wells

Para 7 – Eddie Castro/Buck Blair

Para 8 – Broc Nicol/Luke Becker

Para 9 – Blake Borello/Chris Kerr

Para 10 – Sara Cords/Wilbur Hancock