Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Demolka na Wimborne Road. Drużyna Poole Pirates zdeklasowała zespół Plymouth Gladiators w wyniku 58:32. Richard Lawson zakończył zawody z kompletem punktów, ale równie dobrze spisali się Tom Brennan czy Sam Hagon. Nowy nabytek Unii Leszno – Ben Cook dorzucił do konta zespołu 9 punktów z bonusem. Debiutujący Nicolas Covatti wycofał się z zawodów po dwóch defektach. Liderami gości, ponownie, byli Dan Thompson oraz Ben Barker.

 

Plymouth Gladiators, pierwszy raz od początku sezonu, mogły skorzystać ze swojego numeru jeden. Nicolas Covatti, były żużlowiec Poole Pirates czy Ipswich Witches, powrócił do jazdy po poważnej kontuzji, której nabawił się podczas zmagań o miano mistrza Argentyny. Rehabilitacja wymagała wielu wyrzeczeń, a sam żużlowiec niedawno próbował powrócić do czynnej jazdy na motocyklu. Próbował swoich sił w mistrzostwach Włoch czy podczas rundy kwalifikacyjnej do Grand Prix Challenge w Abesnbergu. W Niemczech zdobył on pięć punktów, jednakże dwukrotnie rezygnował z jazdy, a w swoim ostatnim starcie zabrakło go pod taśmą startową. Covatti został awizowany przez Gladiators na środę, ale mecz przełożono na piątek.

OGLĄDAJ SGB CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

BSN Series trwa w najlepsze, a piątkowe zmagania odbywały się w ramach rywalizacji grupy południowej. Pirates muszą dwukrotnie pokonać Plymouth Gladiators, aby zapewnić sobie udział w półfinale zmagań pucharowych. Obecnie Workington Comets oraz Scunthorpe Scorpions są pewni tego, że pojadą w kolejnej fazie. Nic więc dziwnego, że Pirates uderzyli od samego początku. Nicolas Covatti, w swoim pierwszym biegu po powrocie, zanotował defekt. Osamotniony Alfie Bowtell zdołał zatrzymać Tobiasa Thomsena, ale Richard Lawson uciekł na znaczny dystans. Ku zaskoczeniu publiczności, para rezerw Gladiators pokonała miejscowych. Joe Thompson i Jacob Hook, parowo, zapewnili sobie podwójne zwycięstwo. Tom Brennan oraz Ben Cook bezproblemowo wygrali swoje starty, a po pierwszej serii widniał remis 12:12.

Żużel. Mimo porażki z Motorem widzą pozytywy. „Pokazaliśmy ząb”

Żużel. Ekstraliga to dla niego za wysokie progi? Na ten moment jest najgorszy w całej lidze!

Od piątego biegu zawodów, Poole Pirates zaczęli dominacje. Po ośmiu biegach, tablica wyników wskazywała na dziesięciopunktowe prowadzenie nad przyjezdnymi. Po swoim drugim starcie zakończonym defektem, Nicolas Covatti zrezygnował z dalszej jazdy i zastosowano zastępstwo zawodnika za kontuzjowanego żużlowca. Nie pomogło to gościom w osiągnięciu dobrego wyniku. W dwunastym biegu doszło do remisu, który zapewnił Pirates zwycięstwo. W trzynastym oglądaliśmy naprawdę dobre ściganie. Ben Barker samodzielnie walczył z Richardem Lawsonem i Benem Cookiem. Wpierw wyprzedził go niepokonany Lawson, ale brązowy medalista IM Wielkiej Brytanii 2023 nie dał za wygraną. Dopiero na trzecim okrążeniu, po znalezieniu odpowiedniej prędkości, Cook dojechał do klubowego kolegi. Ostateczny wynik wyniósł 58:32. Poole Pirates objęli prowadzenie w grupie południowej i czeka ich rewanż w Plymouth, który przeniesiono na 1 czerwca.

Poole Pirates – Plymouth Gladiators 58:32
Poole: Richard Lawson 15 (3,3,3,3,3), Tobias Thomsen 4+1 (1,0,2*,1), Tom Brennan 12 (3,3,2,3,1), Zach Cook 7+2 (1,2*,1*,3), Ben Cook 9+1 (3,1,3,2*), Sam Hagon 11+2 (1,3,3,2*,2*), Max Perry 0 (0,0,-,0)
Plymouth: Nicolas Covatti 0 (D,D,-,-), Alfie Bowtell 3 (2,1,0,0), Dan Thompson 10 (2,2,2,2,0,2), Kyle Newman 1 (0,D,-,1), Ben Barker 8+1 (2,1*,3,0,1,1,D), Joe Thompson 5+2 (2*,2,0,1*), Jacob Hook 5+1 (3,1*,1,0)