Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Tai Woffinden jutro ma opublikować informację o tym, jaki klub będzie reprezentował poza Betard Spartą Wrocław. Jak się dowiedzieliśmy, Brytyjczyk nie wystąpi ani w Bauhaus Ligan, ani w Premiership. Trzykrotny mistrz świata najpewniej zdecydował się na starty w duńskim Esbjerg Vikings.

 

Wybory klubów przez ekstraligowców potrafią dostarczyć emocji w przerwie między sezonami. Od sezonu 2021 przepisy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce ograniczają bowiem zawodnikom możliwość wyboru do dwóch klubów (łącznie z ekstraligowym). Żużlowcy eWinner 1. Ligi mogą natomiast podpisywać kontrakty z trzema zespołami.

W zeszłym roku głośno było o tym, że Woffinden zdecydował się wrócić do startów w Szwecji. Zawodnik ze Scunthorpe ścigał się w Dackarnie Malilla i wraz z m.in. Maciejem Janowskim i Jasonem Doyle’em wywalczył złoto w tamtejszych rozgrywkach.

Według naszych źródeł w tym roku o decyzji Woffindena będzie jeszcze głośniej. 31-latek postanowił wybrać… ligę duńską. Jak dowiedzieliśmy się w Danii, jego klubem ma być Esbjerg Vikings. Dodajmy, że w zeszłym roku największymi gwiazdami na duńskich torach byli Nicki Pedersen i Leon Madsen. Pierwszy z nich reprezentował Holsted Tigers, a drugi Nordjysk Elite Speedway.