Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poznaliśmy już pary półfinałowe w eWinner 1. Lidze. Cellfast Wilki Krosno zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, a Arged Malesa Ostrów powalczy o finał z ROW-em Rybnik. Co ciekawe, dla krośnian i rybniczan będzie to szansa na rewanż i rehabilitację, bowiem w rundzie zasadniczej ze swoim półfinałowym rywalem dwukrotnie przegrali.

 

Cellfast Wilki Krosno po wysoko przegranym meczu z ROW-em Rybnik na inaugurację rozgrywek, rozpoczęły serię zwycięstw. Pozwoliła im ona najpierw wejść do czwórki, a następnie umocnić się na czele tabeli. Krośnian na ich terenie potrafili pokonać jedynie żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk (46:44), którzy zresztą później zwyciężyli na własnym terenie (50:40). I choć przed ostatnim meczem każdy w Krośnie kurtuazyjnie przyznawał, że wszystkie zespoły z czwórki są silne i to nie jest ważne, z kim Wilkom przyjdzie rywalizować, to jednak chęć rewanżu na ekipie z Gdańska jest spora.

Podobnie w przypadku ROW-u Rybnik. Podopieczni Marka Cieślaka również przegrali tylko jedno domowe spotkanie, także z półfinałowym rywalem. Arged Malesa potrafiła znaleźć sposób na Rekiny zarówno na ich torze, jak i przed własną publicznością. I bez wątpienia rybniczanie będą chcieli zrewanżować się za porażki z rundy zasadniczej.

półfinały – pierwsze mecze (4-5 września)
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik – Arged Malesa Ostrów Wlkp.

półfinały – rewanże (11-12 września)
Cellfast Wilki Krosno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp. – ROW Rybnik

finał – pierwszy mecz (26 września)
wygrani z półfinałów, pierwszy mecz na torze niżej sklasyfikowanej drużyny po rundzie zasadniczej

finał – rewanż (3 października)
wygrani z półfinałów