Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

28 maja w PGE Ekstralidze miała miejsce sytuacja bez precedensu. Arbiter spotkania ebut.pl Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz z uwagi na to, że żużlowcy obu drużyn odmówili jazdy, zarządził obustronny walkower. Te wydarzenia tak bardzo zniesmaczyły Stanisława Chomskiego, że rozważał rezygnację ze swojej funkcji już po tym sezonie.

 

Doświadczony trener już od jakiegoś czasu wspomina, że dużymi krokami nadchodzi moment, w którym trzeba powiedzieć „pas”. Chomski po raz kolejny dał się jednak namówić działaczom gorzowskiej Stali i ma odpowiadać za drużynę jeszcze w sezonie 2025. Okazuje się, że sceny z Gorzowa tak na niego wpłynęły, że myślał o zrezygnowaniu już w tym roku. Kibice jednak, póki co, mogą spać spokojnie.

Żużel. Wściekł się na kolegę z GKM-u i puścił wiązankę! „Na prostej mi się w*********!”

– To było mówione pod wpływem emocji. Prędzej czy później na pewno trzeba będzie opuścić pracę. Mi się odechciało żużla nie ze względu na walkower tylko na sytuację, jak daleko to zabrnęło i kto do tego doprowadził. To tak długo nie powinno trwać i tego mi się odechciewa – powiedział Chomski dla Radia Eska. – Jest wiele rzeczy, z którymi nie mogę się zgodzić. Są osoby funkcyjne, które w moim odczuciu czasami albo się boją albo nie mają kompetencji w podejmowaniu decyzji. Jak ktoś się bierze za robotę, to musi za to odpowiadać – dodał.

Żużel. Piotr Pawlicki: Jakie utrzymanie? My chcemy play-offów! (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Jego zawodnicy pokazali jednak siłę charakteru zwyciężając na Motoarenie i podnosząc morale drużyny. Dzięki temu Stal zrównała się punktami z Betard Spartą Wrocław i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. – Ja odpowiadam za wynik i jestem chwalony albo ganiony przez różne osoby. Idedologię można do wszystkiego dołożyć. Ja nie jestem ojcem sukcesu w Toruniu. To zawodnicy nim są, którzy mieli takiego nerwa po tym wszystkim, że można powiedzieć, że tu przestawiali bandy – pochwalił swoich podopiecznych Chomski.

Kolejny mecz gorzowianie rozegrają 16 czerwca. Ich rywalem w zaległym pojedynku będzie Fogo Unia Leszno.