Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Chomski: Mrozy dość mocno nadwyrężyły strukturę toru. Zmarzlina sięga 50-70 centymetrów

Stanisław Chomski. Foto: Radek Kalina/Stal Gorzów

Drużyna Moje Bermudy Stal Gorzów jest w gronie pięciu ekstraligowych zespołów, które nie wyjechały jeszcze na domowy obiekt w 2021 roku. Nie zanosi się na to, aby ta sytuacja zmieniła się w najbliższych dniach. Stanisław Chomski, trener gorzowskiej ekipy, przyznaje, że ostatnie niekorzystne warunki atmosferyczne zdecydowanie utrudniły prace torowe.

– Przygotowania gorzowskiego toru determinuje pogoda, która nie jest łaskawa. W poprzednich latach w marcu wychodziło słońce, czasami spadł śnieg z deszczem, zdarzało się, że było tego nawet sporo, ale teraz jest nieco inaczej. W lutym powiało typową wiosną, zrobiło się ciepło, ale kilka dni później pojawiły się mrozy, które dość mocno nadwyrężyły strukturę naszego toru – wyjaśniał opiekun wicemistrzów Polski na konferencji prasowej.

Na ten moment zawodnicy Moje Bermudy Stali muszą więc kontynuować oswajanie się z motocyklami i testowanie sprzętu na innych stadionach. Bartosz Zmarzlik trenował już w Ostrowie, Anders Thomsen ma za sobą pierwsze kółka w Vojens, a Szymon Woźniak udał się natomiast na jazdy do słoweńskiego Krsko.

– Może na oko tego nie widać, ale zmarzlina jest dość głęboka i sięga 50-70 centymetrów. Potrzeba dobrej pogody, słońca oraz dni i nocy bez mrozu. Wtedy będzie można powiedzieć coś bardziej precyzyjnie w kwestii wyjazdu na tor – tłumaczył Chomski.

Trener ekipy dziewięciokrotnych triumfatorów DMP podkreśla, że w podobnej sytuacji co gorzowianie są również inne kluby ekstraligowe. Na ten moment drużynowe treningi odjechały tylko Fogo Unia Leszno, Eltrox Włókniarz Częstochowa i eWinner Apator Toruń.

– Te problemy mamy nie tylko my. Nie wyjechali w Zielonej Górze, Wrocławiu, Grudziądzu, Lublinie. To nie jest problem samego Gorzowa. Planować zawsze trzeba. Gotowość wyjazdu na tor była 8 marca, ale oprócz tego, że jesteśmy gotowi do wyjazdu, to warunki na to nie pozwalają. Życie pokazuje, że trzeba te plany korygować – podsumował szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że stalowcy w ramach przygotowań mają zmierzyć się w sparingach z Betard Spartą Wrocław i eWinner Apatorem Toruń. Na ten moment trudno powiedzieć czy rozegranie tych starć na stadionie im. Edwarda Jancarza będzie możliwe.

LVBET

2 odpowiedzi

  1. Chomski usiadł na pupie i stwierdził że odmroził sobie jaja
    Proponuję mu terapię z córeczką Dżulją

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.