fot: pomagam.pl
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nazwisko Walasek żadnemu kibicowi żużla nie powinno być obce. Grzegorz to wychowanek Falubazu, który ma na swoim koncie wiele sukcesów. Kilka lat temu startował także inny zawodnik o tym nazwisku, Tomasz. To wychowanek Stali Gorzów, który od kilku miesięcy walczy o życie.

 

Tomasz Walasek licencję żużlową zdał w 2012 roku w barwach gorzowskiej Stali. W 2014 przeniósł się do Piły, lecz wielkiej kariery w sporcie nie zrobił. Teraz jednak znalazł się w ogromnej potrzebie. Zdiagnozowano u niego pierwotne zapalenie naczyń ośrodkowego układu nerwowego. Ma lewostronny niedowład, nie może się komunikować ani samodzielnie chodzić. Jest karmiony dojelitowo i wymaga przewlekłego leczenia. Równocześnie ponosi duże koszty związane z rehabilitacją oraz leczeniem. W tym celu została utworzona zbiórka.

– Głównym celem zbiórki będzie dodatkowa prywatna rehabilitacja oraz koszty związane z przebywaniem w tym Ośrodku z osobą towarzyszącą, ponieważ potrzebuje stałej opieki osób trzecich. Niestety my rodzina Tomka nie jesteśmy w stanie sami pokryć kosztów prywatnej rehabilitacji oraz pobytu w Ośrodku. Bardzo was proszę w imieniu Tomka i jego rodziny , o wsparcie jego w tym trudnym czasie. Każda wpłata sprawi , że będzięmy mogli walczyć – czytamy w opisie zbiórki.

Wspomóc byłego żużlowca można TUTAJ. Ponownie zachęcamy żużlowe środowisko do mobilizacji. Nieraz już udowodniliśmy, że potrafimy zdziałać wiele. Liczy się każdy grosz!