Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

Żużel. Były żużlowiec pomaga rybnickiemu juniorowi. „Bardzo dobre wskazówki przy sprzęcie oraz analiza mojej jazdy bardzo mi pomogły”

Roman Chromik / fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Początek sezonu jest trudny dla Pawła Trześniewskiego, który był kreowany na lidera formacji młodzieżowej rybnickiego ROW-u. W dużej mierze przyczyniła się do tego kontuzja, której nabawił się przed startem rozgrywek. Jednak wydaje się, że jego forma idzie w górę. Podczas niedzielnego spotkania junior mógł liczyć na pomoc cenionego w rybnickim środowisku Romana Chromika.

 

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA W FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Młodzieżowcy rybnickiej drużyny mogą liczyć na wsparcie zawieszonego Sergieja Łogaczowa, który pracuje w klubie jako mechanik i mentor. Na nagraniach w telewizji klubowej można zauważyć, że w teamie Pawła Trześniewskiego podczas poprzedniego meczu z Aforti Startem Gniezno znalazł się również doskonale znany rybnickim kibicom Roman Chromik, który służył radą zawodnikowi. Ostatecznie rybnicki zespół gładko wygrał 59:31, a junior pokazał się z dobrej strony i zdobył wówczas 4 punkty z bonusem. W biegu młodzieżowym na kresce wyrwał dwa punkty Mikołajowi Czapli, zaś w innym z biegów przywiózł za plecami doświadczonego Zbigniewa Sucheckiego.

– Podczas spotkania, w moim boksie pomagał mi Roman Chromik. Bardzo dobre wskazówki przy sprzęcie oraz analiza mojej jazdy bardzo mi pomogły. Dziękuję i mam nadzieję, że to początek naszej współpracy – napisał na swoich mediach społecznościowych Paweł Trześniewski, który w dotychczasowych spotkaniach wykręcił średnią 1,077 pkt/bieg.

Roman Chromik to wychowanek i wieloletni zawodnik klubu z Rybnika. Głośno zrobiło się o nim w 2000 roku. Wówczas zdobył Brązowy Kask oraz zajął drugie miejsce w mocno obsadzonym memoriale redaktora Jana Ciszewskiego, gdzie przegrał jedynie z Tomaszem Gollobem. W swoim dorobku ma sporo sukcesów na krajowym podwórku. Reprezentował również barwy Śląska Świętochłowice, KSM-u Krosno, Wandy Kraków czy Motoru Lublin.

Roman Chromik / fot. Jarosław Pabijan

Przez wiele lat startów Roman Chromik zapracował sobie na miano solidnego ligowca, choć zdaniem ekspertów miał papiery, aby osiągać większe sukcesy. Po zakończeniu kariery pracował u boku Antoniego Skupienia w sztabie szkoleniowym miniżużlowych Rybek Rybnik. Teraz swoje doświadczeniem będzie chciał przekazać utalentowanemu młodzieżowcowi ROW-u.

– Paweł pokazał się z dobrej strony. Miał do dyspozycji pomoc w osobie Romana Chromika. Roman ma bardzo duże doświadczanie w tym sporcie, więc jego rady są bardzo cenne, doradził mu, w którą stronę iść z ustawieniami na ostatni wyścig i każdy widział jak to wyglądało – ocenił Antoni Skupień na łamach oficjalnego serwisu rozgrywek eWinner 1. Ligi.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych czterech spotkaniach ROW Rybnik wygrał dwukrotnie. W następnym spotkaniu ligowym rybnicka drużyna zmierzy się na wyjeździe z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę. Początek zaplanowano na godzinę 16:30.

DOMINIK NICZKE