Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Paul Hurry ogłosił definitywne zakończenie swojej wieloletniej przygody z żużlem. Brytyjczyk reprezentował w Polsce barwy częstochowskiego Włókniarza. 

 

W lidze brytyjskiej Anglik zdobywał punkty między innymi dla drużyn z Peterborough, Arena-Essex czy Eastbourne, Największe sukcesy odnosił na torze trawiastym. W 2005 roku został mistrzem Europy. W tym samym sezonie wywalczył brązowy medal w mistrzostwach świata na długim torze. W żużlu klasycznym w sezonie 1995 był rezerwowym podczas finału mistrzostw świata juniorów na torze w Tampere.

W sezonie 1999 wystąpił w czterech spotkaniach jako zawodnik Włókniarza Częstochowa. Jak przyznaje sam zawodnik, decyzja o zakończeniu kariery podyktowana została względami zdrowotnymi, ale nie wyłącznie.

– Metryka robi już swoje. Miałem w karierze wiele kontuzji. Po wielu operacjach w ciągu ostatniej dekady coraz trudniej jest mi się przystosować do nieprzewidywalnych motocykli i śliskich opon, na których musimy jeździć. Czas na młodszych – mówi Anglik

W sezonie 2010 specjalista od trawiastych torów doznał poważnej kontuzji na torze w La Reole. Złamał obie nogi poniżej kolan, prawe ramię oraz doznał urazów mięśni oka. W ostatnich latach Hurry bardziej aniżeli w swoją karierę angażował się w pomoc młodym zawodnikom. Tą drogą 46-letni Anglik ma zamiar podążać nadal.