Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Groźby byłego prezesa Stali. Gorzowski prawnik obraża kibiców

Coraz bardziej zaostrza się konflikt pomiędzy znanym gorzowskim radcą prawnym, radnym miejskim Gorzowa i byłym prezesem Stali – Jerzym Synowcem, a obecnym sternikiem klubu, Markiem Grzybem. W tle konfliktu jest spór o wysokość i słuszność dotacji miejskiej, a obecna jego odsłona dotyczy zgrupowania Stali na Teneryfie.

Tym razem Jerzy Synowiec w mediach społecznościowych zarzuca działaczom Stali Gorzów niewłaściwe zachowanie podczas ostatniego zgrupowania na Teneryfie. Na tym jednak nie koniec aktywności radnego miejskiego Gorzowa w internecie. Większość kibiców Stali bardzo negatywnie odebrała wpis byłego działacza, w którym żużlowych kibiców nazywa on “gamoniami” oraz “palantami” i pisze o ich “pogonieniu” przez inną gorzowską grupę kibiców – fanów Stilonu.

– Dziesięciu kibiców Stilonu jest w stanie was pogonić gamonie, jak to zresztą robiono wiele razy. Zresztą, co tu z wami palanty gadać, jak sami wywiesiliście transparent “Tylko Falubaz” – pisze Jerzy Synowiec w swoich mediach społecznościowych. Nam ten wpis ten “pachnie” działaniem podlegającym pod art. 190 Kodeksu Karnego, paragraf 1, czyli “Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

W pewnym sensie można zrozumieć antypatię obu panów do siebie, na tle finansowym często powstają konflikty, ale nie dziwimy się kibicom gorzowskiej Stali, którzy wpis byłego żużlowego działacza odebrali z ogromnym zdziwieniem oraz niedowierzaniem. Wielu z nich sugeruje nawet, że ktoś się włamał na konto Jerzego Synowca. 

Przypomnijmy, że Jerzy Synowiec to wieloletni działacz, prezes gorzowskiej Stali który podkreślał, że zarówno klub, a w szczególności kibice zawsze będą bliscy jego sercu. 

Prezesa Marka Grzyba poprosiliśmy o komentarz do informacji na temat pobytu na Teneryfie zamieszczonych przez gorzowskiego radnego. –  Niestety, ale tym razem muszę odmówić. Żadnego stanowiska na chwilę obecną poprzez media zajmować nie będziemy. Na wszystko przyjdzie pora. Do widzenia – oznajmił nam krótko prezes Grzyb.

Panie Mecenasie! Prosimy w imieniu środowiska żużlowego – mniej gróźb, więcej życzliwości.

LVBET

11 odpowiedzi

 1. Niebywałe co w tym Gorzowie się dzieje. Straszna patologia. Na szczęście u nas w Motorze takich cyrków nie ma, prezesów od kilkunastu lat mamy najlepszych w kraju i zawodnicy sami chcą

   

  u nas jeździć. A,do tego szkółka która będzie szkolić żużlowe diamenty.Wiem, że zaraz pojawi się hejterstwo ale panowie powiedzmy sobie szczerze, gdyby w Motorze było źle, to czy jeździł by tam wice mistrz świata Hampel?No właśnie!Jesteśmy dumni prezesie Kempa.

   1. A Ty rozwaliłeś mnie niezanajomoscia ojczystego jezyka i brakiem rozumienia tego co czytasz. Mi się wydaje, że slowo działacze, to nie to samo co zawodnicy… Pozdrawiam

 2. Niestety jeśli to pisal Synowiec to przesadził ale i tak uważam że Grzyb spuści Stal z EL. Z 2 do 3 sezonów się pobawi i walnie zabawki. A z Teneryfą jeśli to prawda to wstyd mi za klub

 3. No grubo, jeśli to faktycznie słowa p. Synowca to ja na jego miejscu nie wychodziłbym po zachodzie słońca.

 4. Proszę jacy mądrzy wszyscy prawnicy z Gorzowa artykułem mecenasowi grożą,a jak komuś się noga na FB czy innym powinie to nie zostawiają suchej nitki. Prawda jest taka że dopóki miasto Gorzów Wielkopolski będzie faworyzować jedną drużynę w mieście zawsze będzie wojna między Stilonem a Stałą. Stilonu to taka sama tradycja jak Stal. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.