Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Krzysztof J. – były mistrz Polski ze Spartą Wrocław – trafił do aresztu. Były żużlowiec jest zatrzymany w związku ze śmiercią mężczyzny we Wrocławiu i usłyszał już zarzut zabójstwa.

 

Informację jako pierwszy podał serwis WP Sportowe Fakty. Do zdarzenia miało dojść na początku stycznia – po suto zakrapianej „posiadówce” doszło do awantury. Jeden z jej uczestników spadł ze schodów, a wskutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policja zatrzymała innego z awanturników – właśnie Krzysztofa J. – i zastosowała środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

– Wobec Krzysztofa J. podjęto decyzję o zastosowaniu tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu. Sam zatrzymany usłyszał już zarzut dokonania zabójstwa, z artykułu 148. Kodeksu Karnego. Śledztwo jest aktualnie na etapie wstępnym, oczekujemy chociażby na wyniki badań krwi obu mężczyzn, czy wyniki sekcji zwłok – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Małgorzata Dziewońska na łamach serwisu tuWroclaw.com.

Krzysztof J. na żużlu startował w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia, głównie w Sparcie Wrocław. Ostatni sezon swojej kariery spędził w Rawiczu. Wychowanek wrocławskiej Sparty w rozmowie z naszym portalem na początku poprzedniego roku opowiadał o swoich startach na żużlu, o dobrych i złych wspomnieniach, a także o tym, czym się obecnie zajmował.

A dodajmy, że za dokonanie zabójstwa grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do nawet dożywotniej odsiadki.