Główny partner portalu

fot. materiały prasowe
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na wielkie ekrany weszła prawdziwie żużlowa pozycja, czyli film “Żużel”. Opowieść o blaskach i cieniach życia przedstawicieli czarnego sportu, w większym lub mniejszym stopniu oddająca stan faktyczny. Dbając o realizm swojej produkcji, twórcy do pracy w filmie zatrudnili byłych żużlowców, którzy byli konsultantami, ale również sami mieli okazję zagrać mniejsze role.

 

– Miałem okazję spotkać się z na planie z prawdziwymi sportowcami, ale wydaje mi się, że największy wpływ na kształt “Żużla” mieli Tadek Kostro i Łukasz Kaczmarek. Samo przebywanie z nimi oraz innymi zawodnikami żużlowymi było dla mnie kompasem w budowaniu postaci Lowy – mówi odtwórca głównej roli w filmie, Tomasz Ziętek.

– Byłem w stanie zweryfikować, na ile potrafiłbym poradzić sobie w takiej rzeczywistości, jak najlepiej zagrać w danej scenie. Chłopaki zaadoptowali się zresztą błyskawicznie do dosyć trudnej przestrzeni planu filmowego. Stworzyli bardzo fajne role i byli świetnymi partnerami, reagowali zawsze na improwizacje czy niespodziewane zmiany – podkreśla aktor.

Dodajmy, że nad filmem pracował również (i także w nim wystąpił) Marcel Szymko. Tadeusz Kostro startował w latach 2009-2015 w barwach zespołów z Lublina, Tarnowa i Rawicza, Łukasz Kaczmarek natomiast w Gorzowie Wielkopolskim, Pile i także Rawiczu, miał okazję wystąpił w Grand Prix Polski, a z gorzowskimi młodzieżowcami (m.in. z Bartoszem Zmarzlikiem) zdobył złoty medal Młodzieżowych Druzynowych Mistrzostw Polski. Marcel Szymko natomiast najdłużej, bo sześć lat, jeździł dla Wybrzeża Gdańsk, a startował również w Opolu i w Pile.

“Żużel” jest dostępny w kinach od 16 lipca.