Główny partner portalu

Żużel. Był nadzieją rybnickiego żużla. Teraz próbuje swoich sił w MMA i na boiskach A Klasy

Kamil Wieczorek. Fot. MMA-VIP
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wielu kibiców rybnickiej drużyny widziało w nim następcę Kacpra Woryny. Mowa tutaj o Kamilu Wieczorku, który jest wychowankiem ROW-u. Jego kariera żużlowa nie potoczyła się tak, jak wielu mu to wróżyło. Teraz próbuje swoich sił w innych dyscyplinach.

 

Kamil Wieczorek swoje pierwsze kroki stawiał na miniżużlu w klubie Rybki Rybnik, gdzie na swoim koncie zapisał sporo sukcesów. Licencję w dorosłym żużlu zdał w 2013 roku na torze w Rzeszowie i w kolejnych latach startował w barwach rybnickiego klubu. W 2016 roku wraz z kolegami z drużyny zdobył srebrny medal MMPPK. Przed sezonem 2017 zmienił barwy klubowe. Jego nową drużyną został GKM Grudziądz, gdzie startował przez trzy sezony i regularnie oglądaliśmy go na torach PGE Ekstraligi. W ostatnim roku występów w gronie młodzieżowców zajął wysokie szóste miejsce w finale MIMP rozegranych na obiekcie w Tarnowie.

Po skończeniu wieku juniora Wieczorek przeszedł na najniższy poziom rozgrywkowy. Dołączył do Wilków Krosno, jednak jego kariera zdecydowanie wyhamowała. Zawodnik nie potrafił przebić się do składu i wystąpił tylko w jednym spotkaniu ligowym. Wydawało się, że Wieczorek zakończy swoją przygodę z żużlem, jednak nieoczekiwanie podpisał kontrakt „warszawski” w rybnickim klubie, choć od początku wiadome było, że zawodnik nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu.

W tym roku o wychowanku rybnickiego klubu znów zrobiło się głośno. Wieczorek podczas gali MMA-VIP organizowanej przez Marcina Najmana rzucił wyzwanie Edwardowi Mazurowi, który wygrał pierwszą w historii walkę żużlowców. Ostatecznie do ich starcia nie doszło, jednak 23-latkek dostał szansę debiutu w oktagonie. Podczas gali MMA-VIP 2 Wieczorek pokonał przez decyzję sędziowską innego żużlowca – Daniela Kaczmarka. Zawodnik do walki przygotowywał się w klubie Inżbud Octagon Żory. Niewykluczone, że w przyszłości zobaczymy go jeszcze w oktagonie.

Oprócz treningów mieszanych sztuk walki Wieczorek od kilku lat regularnie gra w piłkę nożną. Obecnie występuje na boiskach rybnickiej A Klasy, gdzie przed sezonem 2021/22 dołączył do zespołu LKS Ruch Stanowice. Jego drużyna po sześciu rozegranych spotkaniach zajmuje 14. pozycję w lidze.