Przemysław Sierakowski, autor tekstu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poganiacze. Inaczej kowboje. Poganiali krowy, ale też dzięki westernom obrośli legendami. Zostawili po sobie nie tylko wspomnienia filmowych rewolwerowców, ale także ulubioną rozrywkę – rodeo. Czy ci współcześni poganiacze zamierzają im dorównać? Przynajmniej w sprawie ujeżdżania byków? Wygląda na to, że tak.

Uparły się nie wiedzieć czemu marynarki żeby sezon ruszył zgodnie z planem. Gorzej. Wtórują im niektórzy prezesi. To już kuriozum. Poganiają chłopaków zewsząd, a że rajderom zatkano usta umowami i regulaminami, to i żaden się głośno nie poskarży. Ze strachu. O kary, o kasę no i po to by nie robić sobie wrogów na górze. Każdej górze. Żużel to nie szachy głosi niepisana prawda. Tam zaś gdzie zaczyna się żużel – tam kończy się logika. To kolejna ze znanych oczywistości dyscypliny. Skoro jednak nie szachy, to po cóż, w imię czego, narażać życie i zdrowie żużlowców? Dla transzy pieniędzorów z TV? To dopiero chore. I wcale nie na covid.

Przeanalizujmy. Dostatecznej ilości treningów spod taśmy – nie będzie. Dostatecznej ilości sparingów – nie będzie. Kibiców na trybunach – nie będzie. Czucia motocykla i właściwych testów – nie będzie. Co więc będzie? Kolejka na siłę, z gremialnie występującymi w składach gośćmi, bo zakontraktowani zakażeni. A to wszystko pewnie w głębokim przekonaniu decydentów, że za kilka miesięcy nikt już nie będzie pamiętał w jakich to okolicznościach przyrody przyszło zmagać się herosom na inaugurację i czym to się skończyło dla niektórych. Zapomną kibice, rozgrzani walką o medale. Zapomną też rajderzy, opłaceni sowicie, również kaską przelaną na czas przez telewizory. Tylko co to zmienia?

Miał covida Artiom, ma Duzers, bracia Krzyś i Jacek Holderowie, Marciniec, Przemo Pawlicki. Oni mają wbrew wszystkiemu, także logice i zdrowemu rozsądkowi, zdążyć na inaugurację, przy tym w pełni formy. Że nonsens? Ja to wiem. Rozumni kibice także. A władze? One na motocykl nie wsiądą i nie zyskają „szansy” zrobienia sobie krzywdy wskutek nieprzygotowania. Jednego nie przewidziałem właściwie. Nie doszło mianowicie do masowych renegocjacji rekordowych rzekomo kontraktów gwiazd. Na razie nie doszło – uściślijmy. Być może bonzowie klubów naumieli się korzystać z tarczy antycovidowej. To by tłumaczyło brak troski, czy wręcz zupełną beztroskę w kwestii wpuszczania fanów na stadiony. Niewiele jednakowoż to zmienia. Bilans się zgadza, a brak emocji tak dla fanów, jak też samych ścigantów – nie ma znaczenia, jak się okazuje.

Zima przycisnęła i ciągnie się nieprzerwanie, mimo nastania kalendarzowej wiosny. Ten fakt zakłócił wyraźnie przygotowania zespołów. Kilka kółek w Krsko nie ma wpływu na ogólna ocenę. Spod taśmy startów jak na lekarstwo, sparingów takoż. Nocą przymrozki. Niektórzy dopiero co mieli jeszcze zasypane śniegiem owale, jak choćby Lublin, a inni nie mogą na nie wjechać, bo… nie odebrane. Rozumiem. Gorzów sam sobie winien, gdyż nie dopełnił procedur, ale znając sytuację można było chyba ponowny odbiór przyspieszyć, zamiast czekać jak POLADA z Torresem. Żeby dać szansę potrenowania. Tylko i aż tyle. Ktoś powie: – uczepił się Sierak pogody, jak wpływu zorzy polarnej na miesiączkowanie pingwinów. Być może. Jednak po rozbiciu głowy w szkółce, pamiętam jak boli i czym grozi, zaś włodarzom tej wiedzy wyraźnie brakuje. Na pogodę wpływu nie mają, ale na termin startu rozgrywek – już tak. Po co więc komu kowbojskie rodeo, skoro można z głową i bezpieczniej, tylko nieco później?

Niektórzy ze ścigantów będą mieli znacznie utrudnione zadanie. Dodatkowo utrudnione. Taki Timo Lahti, według kolegów z Przeglądu Sportowego, zmuszony został do prowadzenia motocykla… jedną ręką. Wedle rozmowy opublikowanej w pierwotnej wersji na łamach, miał ów stwierdzić ni mniej ni więcej, tylko; – po kontuzjowanej ręce nie ma już śladu (sic!). To oczywiste, że autorowi notatki przytrafił się groteskowy „klapsus”. Skoro jednak poszło w eter – można podworować. Sympatycznemu Finowi życzę powodzenia na motocyklu, prowadzonym naturalnie przy pomocy obu rąk, bo ta kontuzjowana, jak łatwo się domyślić, pełną sprawnością cieszy się, ku zadowoleniu posiadacza. A śladu nie ma po kontuzji, nie zaś po kończynie. Oj, warto przeczytać co się wysmażyło, najlepiej przed publikacją. 

Pewien… nie wiem jak właściwie określić, ale pozostańmy przy grzecznościowej nomenklaturze – kolega po fachu, przeniósł się był na nowy portal, ze starymi pomysłami, takimiż też współpracownikami i podobną bardzo retoryką. Zamiast brać się za łby, tym razem w wersji video, gaworzą sobie panowie we dwa o sprawach żużlowych. Żebyż to jeszcze obiektywnie i ze swadą. Niestety wracają stare grzechy z poprzedniej redakcji imć eksperta, bo takim mianem samozwańczo jął się określać, w pakiecie przywdziewając tę szatę wspierającemu koleżce. Cóż więc boli Sieraka u owych „ekspertów”? Ano rzecz o której wspominałem już kilka miesięcy temu, ale wyraźnie nie została wysłuchana. Boli mnie mianowicie kompletny brak szacunku dla Odbiorców. Nagrywam publiczną wypowiedź, emituję na portalu, z racji stojącego zań koncernu medialnego, docierającego do znacznej liczby słuchaczy i widzów, a tu… zonk.

Brody ich długie, kręcone wąsiska, wzrok dziki i suknia plugawa – chciałoby sie trwożnie zakrzyknąć za Mickiewiczem. Obaj panowie tradycyjnie nieogoleni. I nie jest to bynajmniej dwudniowy zarost a la Zakościelny – chyba że w zamyśle. Bardziej odrzuca niźli przyciąga. Do tego fryzury rozwichrzone jak przed wizytą u golibrody, a po spotkaniu ze specjalistą w zakresie pewnego działu medycyny. Artystyczny nieład? Możliwe, choć bardziej nieład niż artystyczny. Chyba, że to stylizacja na menela – to przepraszam, nie zrozumiałem. Notoryczne ucieczki wzrokiem po ścianach – to akurat wedle naukowców charakteryzuje kłamcę, próbującego ukryć się przed wzrokiem cenzora. Do tego dłubanina, a to w uchu, a to w nosie. Mama mawiała gdym jeszcze pacholęciem był: – palec nie górnik, nos nie kopalnia. I miała rację. Nawet jednak na tak wczesnym etapie dorastania, nie robiłem takich rzeczy publicznie, przed kamerą. A feee! Toż to jak instrukcja, w jaki sposób nie należy przygotowywać nagrania do emisji. Ani oni dla mnie, ani ja dla nich konkurencją nie jestem. Mam jednak zwyczaj poczytania i posłuchania innych, bywa że mądrych. Tu jednak rozczarowanie było totalne. Ani treść, ani tym bardziej sposób przekazania absolutnie nie do zaakceptowania. Żółta kartka panowie. A teraz ból, bo salony urody zamknięte. To może chociaż nochal uda się wydmuchać do czysta? Najlepiej przed nagraniem. 

Emil zrezygnował z udziału w legendarnym Kryterium Asów, na rzecz klubowego sparingu. Z punktu widzenia szkoleniowego – słusznie. Podczas próbnych galopów będzie możliwość testowania. Siebie i sprzętu. W kontekście wcześniejszych utyskiwań na brak jazdy – zrozumiałe, bo każdą sposobność należy wykorzystać. Z drugiej jednak strony, wizerunkowo słaby ruch i zła decyzja. Kryterium ma swoją historię i renomę. Przez lata było, jak to barwnie i poetycko ujął Szymek Woźniak: – jak pierwszy dzień wiosny. Tej żużlowej wiosny naturalnie. Teraz turniej zamierza wrócić do dawnej świetności. Obecność takich tuzów jak Emil, do tego „przyszywany” było nie było bydgoszczanin, bardzo by pomogła w osiągnięciu celu. Szkoda, że tego akurat aspektu Sajfutdinow nie postawił nad jeden, być może nie jedyny, ale nieliczny, to fakt – sparing klubowy. Bez niego też pojadą. To oczywiste, ale drobny niesmak pozostanie. Protas wybrał Bydgoszcz. Podobnie wracający po covidzie Duzzers, a Emil… Cóż mu da sparing bez udziału liderów ze strony gości? Zamysł może i zrozumiały, ale efekt słaby.

I na fajrant o pozytywach. Wiosna przyszła. Kalendarzowa. Koniec.

PRZEMYSŁAW SIERAKOWSKI

12 komentarzy on Żużel. Brzytwa Sieraka: Kowboje też byli poganiaczami, ale zostawili po sobie legendę i… rodeo
  Odwyk
  28 Mar 2021
   2:46pm

  Panie Przemku dalej pan tyle pije ? Oczywiście mogę się przedstawić mądry człowiek z pana gdyby nie ten alkohol

  Prawda
  28 Mar 2021
   4:32pm

  hmm, jakby to napisac chociaz nie wiem jak bardzo bym sie nie wyssilal i tak stara grupa oponentow do mnie mnie zminusuje. coz Panie SieRakOWski taka odpowiedz jak ja to widze:

  1. Moissz Pan ze mrynarki sie uparly aby jechac mimo wszystko-a ja twierdze ze zasady byly od dawna jasne. zauwaz Pan kto najwiecej marudzi aby nie jechac? Nie inaczej jeno Prezes Stali Gorzow. Stad rozumiem teraz Pana stanowisko jako glos portalu na jkim o Stali mowimy tylko dorbze lub w ogole. Taka Stalowa tuba.

  2. Za dluga zima? nie moznosc przygotowania? Akurat stalowcy mieli gdzie sie przygotowyac chyba ze teneryfa nie miala sluzyc przygotowaniom…. nie wiem nie wnkam.

  3. Przelozenie kolejki? Bez kibicow drogi Panie bedziemy jechac mimimum 2 pelne miesiace. Bedzie cieplo ale jeszcze nei upalnie i co? bedziemy wstrzymywac lige bo kibice na stadion nie moga wejsc? Pan Grzyb na konkurencyjnym portalu ( choc nie wiem czy konkurencyjnym bo Pan mowi ze chyba nie ma konkurencji – ale o tym tez bedzei) mowi ze druzyna powinna byc jak dobrze prosperujaca firma. Wie Pan jaki jest minus dobrze prosperujacej firmy? Slaby Prezes ktory nie jjest przygotowany na niesprzyjajce okolicznosci. Nie mozna zakladac tylko optymistyczneog wariantu. Bo mozna se przejehac.

  4. Czepiasz sie Pna konkurencyjnyhc ( no tak Pan nie ma konkurencji (!) ) wpadek. Ojjjjj zeby to sie nie zmescilo bo Pan nieomylny nie jest. I juz kilka razy dalem temu dowod. Osmieszac innych to juz najnizszy mozliwy szczebel. Ktos kiedys powiedzial ze smiac sie z czyjegos nazwiska to najnizszy moz,iwy szczebel zartu. To wlasnie do tego mozna porownac. Jak ktos nie ma o czym pisac to lepiej niech nie pisze a nie smieje sie z innych.

  I jeszcze o tej konkurencji ktorej Pna nie masz. Fakt Wam dorownac jest naprawde ciezko. Macie swoje wzloty i upadki. tyle ze te upadki sa bardzo bolesen dla was. Konkurencja jak upada to na cztery lapy. Wy jak upadacie to z takim hukime ze gory Polski sie trzesa.

  (screen)

   Paweł
   28 Mar 2021
    6:04pm

   Ty faktycznie masz coś z głową. Weź się odpieprz od Sieraka i innych. Czytaj inne portale. Kilka razy straszyłeś wyniesieniem się stąd i jeszcze tego nie zrobiłeś……Do redakcji: Zablokujcie gościa skoro w kółko Was opluwa i nie ma jaj podpisać się imieniem i nazwiskiem. Żenujący chłop.

    Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
    28 Mar 2021
     8:14pm

    A dlaczego ty się nie podpiszesz imieniem i nazwiskiem? Nie stać cie nawet na zalogowanie.
    Luzik, by cię złość nie zadławiła.

   Wariat
   28 Mar 2021
    6:06pm

   Człeniu ile Ty masz lat ? bo:
   1. Jeżeli piszesz po to, żeby wq…ć to zastanów się, czy warto ?
   Nie lepiej podyskutować kulturalnie, zgłosić swoje odrębne zdanie itd..?
   2. Jeżeli piszesz (tu będę złośliwy) rzeczywiście to co myślisz, to jednak proponuję Ci jakąś terapię mózgową
   A w ogóle to ja jestem idiota, że odpowiadam na bzdety
   Ps
   Komu kibicujesz ? masz jakąś ulubioną drużynę ?
   Chyba, że mieszkasz w Chujwigdziejowicach gdzie psy doopą szczekają (to sorry)

  Wariat
  28 Mar 2021
   5:29pm

  Sierak jak zwykle ostry (a ty Odwyk na odwyku?bo piszesz jak by ci kielicha brakowało hahahaha) i czyta się.
  Ja już od bardzo dawna pisałem o tym pseudo red (jeszcze tego portalu nie było), że tylko ostracyzm ze strony dziennikarzy w stosunku do jego osoby może dał by jakiś efekt ?
  Chociaż wątpię
  A w ogóle to Sierak trzymaj zawsze ostrą brzytwę

  Kolo
  28 Mar 2021
   7:24pm

  Kolejny mądry felieton. Tak trzymać panie Przemku. Proszę robić swoje i nie zwracać uwagi na imbecyla. Pozdrowienia z Bydzi.

  Golem
  28 Mar 2021
   7:31pm

  Szanowna Redakcjo, czy moglibyście zablokować konto usera Prawda? Są pewne granice tolerancji i dobrego smaku. Wolność słowa itd. ok ale ten nikt przegina, nie tylko obrażając waszych dziennikarzy ale także innych userów. Te jego bazgroły pisane w tylko jemu znanym języku niczego nie wnoszą a tylko w…ją i zaśmiecają forum.

   Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
   28 Mar 2021
    8:34pm

   Ciekawe co twój bezwartościowy post wniósł?
   Zamiast pisać coś co wygląda jak komunistyczny donos, byś się odniósł do felietonu pana Sierakowskiego. Na pewno by go bardziej to interesowało.

  Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
  28 Mar 2021
   8:05pm

  Kompletnie nie rozumiem o co chodzi użytkownikom w stosunku do @Prawda. Dodam, że bardzo mi się nie podobają niektóre wasze wpisy. Gdybyż dotyczące tematu, ale nie, kogoś trzeba opluć, gdyż ma odmienne zdanie.

  To że @Prawda wyraził swój pogląd, na ogólnodostępnym forum, do felietonu dziennikarza, nie upoważnia innych do szkalowania i obrażania go w wulgarny sposób. Wypowiada swoje zdanie i jeśli ktoś się z nim nie zgadza, to niech napisze, niech poprze to argumentami, sensownymi a nie na zasadzie „nie bo nie”.
  Chyba także nic nie powstrzymuje was, hejtujacy userzy, napisania własnego komentarza do każdego, emitowanego na Po-bandzie artykułu. Nagle jest was sporo, ale jakoś nie widzę waszych komentów w innych tematach.

  Kolejny raz podkreślę – to ogólnodostępne forum, gdzie nie obowiązuje choćby logowanie. Niestety powoduje to nadużywanie nick’ów i poczucie bezkarności, wskazujące tylko na waszą kulturę a właściwie kompletny JEJ BRAK!!!

  Prawda
  28 Mar 2021
   8:15pm

  wiedzialem ze cokolwiek nie napisze to bedzie grupa nadwornych oponentow ktorzy zahejtuja mnie za samo to ze napisze zdanie odrebne od waszych. a ja tylko napisalem wlasny punkt widzenia. nikogo przy tym nie obrazajac. felietonista moze swoje mysli przelac na portal a ja nie mam takiego prawa? w czym was tak urazilem? kogo obrazilem? napisalem to co mysle.

  Panie „Golem” napisal Pan ze obrazam innych userow. Kiedy? I kiedy to niby obrazilem dziennikarzy poratlu? przeciez napisalem to co mysle. Skoro mysli pana SieRakOWskiego przeszly przez censuzr gdy nasmiewal sie z pana Ostafinskiego i ona Wam nie przeszkadza to jakim cudem moja opinia moze Wam przeszkadzac. Nikogo nie obrazam. Skoro jednak sadzicie inacej to zasnatowcie sie dlacego. i czym to jest spowodowane. bo moze problem lezy gdzie indziej i ni po mooeje stronie

  Balbincia
  29 Mar 2021
   7:21am

  Osobiście proponuję,aby zwyczajnie olać te towarzystwo,które zamiast normalnie dyskutować o tekście,zajmuja się obrażaniem innego uzytkownika. Kolego Prawda,mogę się z Tobą zgadzac lub nie,ale mam obowiazek szanowania twoich opinii.
  Co do meritum ,nie pierwszy raz jest problem z rozpoczęciem sezonu. Kiedyś pandemii nie było, a i tak zawsze mówiono ,że sezon zaczyna się za szybko.Niestety,żużel to taka dyscyplina ,którą nie da się schować pod dach. Swoją drogą chyba nie do końca poszliśmy w dobra stronę z rozwojem,za bardzo zainwestowano w szybkość,nowinki techniczne,a za malo w tym wszystkim człowieka i jego umiejętności. Swego czasu,kiedy mialam jeszcze dostęp do stacji Sky Sports,oglądałam lige angielską. Te techniczne tory,zasypani blotem zawodnicy,te akcje,które aż podnosily cisnienie,jazdy parą. A teraz co,wyskakują ze startu,każdy sobie,nuda panie,nuda…

Skomentuj

12 komentarzy on Żużel. Brzytwa Sieraka: Kowboje też byli poganiaczami, ale zostawili po sobie legendę i… rodeo
  Odwyk
  28 Mar 2021
   2:46pm

  Panie Przemku dalej pan tyle pije ? Oczywiście mogę się przedstawić mądry człowiek z pana gdyby nie ten alkohol

  Prawda
  28 Mar 2021
   4:32pm

  hmm, jakby to napisac chociaz nie wiem jak bardzo bym sie nie wyssilal i tak stara grupa oponentow do mnie mnie zminusuje. coz Panie SieRakOWski taka odpowiedz jak ja to widze:

  1. Moissz Pan ze mrynarki sie uparly aby jechac mimo wszystko-a ja twierdze ze zasady byly od dawna jasne. zauwaz Pan kto najwiecej marudzi aby nie jechac? Nie inaczej jeno Prezes Stali Gorzow. Stad rozumiem teraz Pana stanowisko jako glos portalu na jkim o Stali mowimy tylko dorbze lub w ogole. Taka Stalowa tuba.

  2. Za dluga zima? nie moznosc przygotowania? Akurat stalowcy mieli gdzie sie przygotowyac chyba ze teneryfa nie miala sluzyc przygotowaniom…. nie wiem nie wnkam.

  3. Przelozenie kolejki? Bez kibicow drogi Panie bedziemy jechac mimimum 2 pelne miesiace. Bedzie cieplo ale jeszcze nei upalnie i co? bedziemy wstrzymywac lige bo kibice na stadion nie moga wejsc? Pan Grzyb na konkurencyjnym portalu ( choc nie wiem czy konkurencyjnym bo Pan mowi ze chyba nie ma konkurencji – ale o tym tez bedzei) mowi ze druzyna powinna byc jak dobrze prosperujaca firma. Wie Pan jaki jest minus dobrze prosperujacej firmy? Slaby Prezes ktory nie jjest przygotowany na niesprzyjajce okolicznosci. Nie mozna zakladac tylko optymistyczneog wariantu. Bo mozna se przejehac.

  4. Czepiasz sie Pna konkurencyjnyhc ( no tak Pan nie ma konkurencji (!) ) wpadek. Ojjjjj zeby to sie nie zmescilo bo Pan nieomylny nie jest. I juz kilka razy dalem temu dowod. Osmieszac innych to juz najnizszy mozliwy szczebel. Ktos kiedys powiedzial ze smiac sie z czyjegos nazwiska to najnizszy moz,iwy szczebel zartu. To wlasnie do tego mozna porownac. Jak ktos nie ma o czym pisac to lepiej niech nie pisze a nie smieje sie z innych.

  I jeszcze o tej konkurencji ktorej Pna nie masz. Fakt Wam dorownac jest naprawde ciezko. Macie swoje wzloty i upadki. tyle ze te upadki sa bardzo bolesen dla was. Konkurencja jak upada to na cztery lapy. Wy jak upadacie to z takim hukime ze gory Polski sie trzesa.

  (screen)

   Paweł
   28 Mar 2021
    6:04pm

   Ty faktycznie masz coś z głową. Weź się odpieprz od Sieraka i innych. Czytaj inne portale. Kilka razy straszyłeś wyniesieniem się stąd i jeszcze tego nie zrobiłeś……Do redakcji: Zablokujcie gościa skoro w kółko Was opluwa i nie ma jaj podpisać się imieniem i nazwiskiem. Żenujący chłop.

    Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
    28 Mar 2021
     8:14pm

    A dlaczego ty się nie podpiszesz imieniem i nazwiskiem? Nie stać cie nawet na zalogowanie.
    Luzik, by cię złość nie zadławiła.

   Wariat
   28 Mar 2021
    6:06pm

   Człeniu ile Ty masz lat ? bo:
   1. Jeżeli piszesz po to, żeby wq…ć to zastanów się, czy warto ?
   Nie lepiej podyskutować kulturalnie, zgłosić swoje odrębne zdanie itd..?
   2. Jeżeli piszesz (tu będę złośliwy) rzeczywiście to co myślisz, to jednak proponuję Ci jakąś terapię mózgową
   A w ogóle to ja jestem idiota, że odpowiadam na bzdety
   Ps
   Komu kibicujesz ? masz jakąś ulubioną drużynę ?
   Chyba, że mieszkasz w Chujwigdziejowicach gdzie psy doopą szczekają (to sorry)

  Wariat
  28 Mar 2021
   5:29pm

  Sierak jak zwykle ostry (a ty Odwyk na odwyku?bo piszesz jak by ci kielicha brakowało hahahaha) i czyta się.
  Ja już od bardzo dawna pisałem o tym pseudo red (jeszcze tego portalu nie było), że tylko ostracyzm ze strony dziennikarzy w stosunku do jego osoby może dał by jakiś efekt ?
  Chociaż wątpię
  A w ogóle to Sierak trzymaj zawsze ostrą brzytwę

  Kolo
  28 Mar 2021
   7:24pm

  Kolejny mądry felieton. Tak trzymać panie Przemku. Proszę robić swoje i nie zwracać uwagi na imbecyla. Pozdrowienia z Bydzi.

  Golem
  28 Mar 2021
   7:31pm

  Szanowna Redakcjo, czy moglibyście zablokować konto usera Prawda? Są pewne granice tolerancji i dobrego smaku. Wolność słowa itd. ok ale ten nikt przegina, nie tylko obrażając waszych dziennikarzy ale także innych userów. Te jego bazgroły pisane w tylko jemu znanym języku niczego nie wnoszą a tylko w…ją i zaśmiecają forum.

   Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
   28 Mar 2021
    8:34pm

   Ciekawe co twój bezwartościowy post wniósł?
   Zamiast pisać coś co wygląda jak komunistyczny donos, byś się odniósł do felietonu pana Sierakowskiego. Na pewno by go bardziej to interesowało.

  Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
  28 Mar 2021
   8:05pm

  Kompletnie nie rozumiem o co chodzi użytkownikom w stosunku do @Prawda. Dodam, że bardzo mi się nie podobają niektóre wasze wpisy. Gdybyż dotyczące tematu, ale nie, kogoś trzeba opluć, gdyż ma odmienne zdanie.

  To że @Prawda wyraził swój pogląd, na ogólnodostępnym forum, do felietonu dziennikarza, nie upoważnia innych do szkalowania i obrażania go w wulgarny sposób. Wypowiada swoje zdanie i jeśli ktoś się z nim nie zgadza, to niech napisze, niech poprze to argumentami, sensownymi a nie na zasadzie „nie bo nie”.
  Chyba także nic nie powstrzymuje was, hejtujacy userzy, napisania własnego komentarza do każdego, emitowanego na Po-bandzie artykułu. Nagle jest was sporo, ale jakoś nie widzę waszych komentów w innych tematach.

  Kolejny raz podkreślę – to ogólnodostępne forum, gdzie nie obowiązuje choćby logowanie. Niestety powoduje to nadużywanie nick’ów i poczucie bezkarności, wskazujące tylko na waszą kulturę a właściwie kompletny JEJ BRAK!!!

  Prawda
  28 Mar 2021
   8:15pm

  wiedzialem ze cokolwiek nie napisze to bedzie grupa nadwornych oponentow ktorzy zahejtuja mnie za samo to ze napisze zdanie odrebne od waszych. a ja tylko napisalem wlasny punkt widzenia. nikogo przy tym nie obrazajac. felietonista moze swoje mysli przelac na portal a ja nie mam takiego prawa? w czym was tak urazilem? kogo obrazilem? napisalem to co mysle.

  Panie „Golem” napisal Pan ze obrazam innych userow. Kiedy? I kiedy to niby obrazilem dziennikarzy poratlu? przeciez napisalem to co mysle. Skoro mysli pana SieRakOWskiego przeszly przez censuzr gdy nasmiewal sie z pana Ostafinskiego i ona Wam nie przeszkadza to jakim cudem moja opinia moze Wam przeszkadzac. Nikogo nie obrazam. Skoro jednak sadzicie inacej to zasnatowcie sie dlacego. i czym to jest spowodowane. bo moze problem lezy gdzie indziej i ni po mooeje stronie

  Balbincia
  29 Mar 2021
   7:21am

  Osobiście proponuję,aby zwyczajnie olać te towarzystwo,które zamiast normalnie dyskutować o tekście,zajmuja się obrażaniem innego uzytkownika. Kolego Prawda,mogę się z Tobą zgadzac lub nie,ale mam obowiazek szanowania twoich opinii.
  Co do meritum ,nie pierwszy raz jest problem z rozpoczęciem sezonu. Kiedyś pandemii nie było, a i tak zawsze mówiono ,że sezon zaczyna się za szybko.Niestety,żużel to taka dyscyplina ,którą nie da się schować pod dach. Swoją drogą chyba nie do końca poszliśmy w dobra stronę z rozwojem,za bardzo zainwestowano w szybkość,nowinki techniczne,a za malo w tym wszystkim człowieka i jego umiejętności. Swego czasu,kiedy mialam jeszcze dostęp do stacji Sky Sports,oglądałam lige angielską. Te techniczne tory,zasypani blotem zawodnicy,te akcje,które aż podnosily cisnienie,jazdy parą. A teraz co,wyskakują ze startu,każdy sobie,nuda panie,nuda…

Skomentuj