Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Brytyjscy kibice czarnego sportu wciąż radują się z sukcesu, który podopieczni Simona Steada odnieśli w niedzielę. Po triumfie w finale Speedway of Nations fani na Wyspach znów mogą mówić, że mają najlepszą drużynę narodową na świecie. Na ulubieńca Brytyjczyków wyrasta Dan Bewley. Kibice przekształcili słynnego mema właśnie na jego cześć.

 

Podczas meczu sparingowego Brytyjczyków z Polakami na Twitterowym profilu Speedway Social pojawił się zabawny obrazek. Jest to nawiązanie do słynnego mema, w którym mężczyzna próbuje namówić żonę do tego, aby nazwać ich potomka imieniem Goku, czyli postaci z serii „Dragon Ball”. W żużlowej wersji dziecko ma się oczywiście nazywać „Dan Bewley”.

Bewley zdobył serca brytyjskich kibiców dzięki ostatnim świetnym występom. W brytyjskiej Premiership błyszczał w meczach Belle Vue Aces. Następnie godnie zastąpił Taia Woffindena w drugim dniu Speedway of Nations, a wczoraj poprowadził Brytyjczyków do wygranej w meczu sparingowym.

Dodajmy, że wygrana w Speedaway of Nations to największy triumf brytyjskiej drużyny narodowej od 1989 roku. Wtedy po złoto sięgnęła drużyna w składzie z Jeremym Doncasterem, Kelvinem Tatumem, Paulem Thorpem, Simonem Wiggem i Simonem Crossem.