Główny partner portalu

fot. Taylor Lanning
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Władze brytyjskiego żużla wdrażają kolejny element planu naprawy speedwaya na Wyspach. Wszystkie zespoły Premiership wezmą udział w specjalnych rozgrywkach juniorskich.

Idea rywalizacji młodzieżowej polegać będzie na rozgrywaniu dodatkowych biegów młodzieżowych podczas meczów Premiership. Kluby zostały podzielone na dwie regionalne grupy – w jednej będą rywalizować Belle Vue, Sheffield i Wolverhampton, natomiast w drugiej Ipswich, King’s Lynn i Peterborough. Zwycięzcy grup spotkają się w finale.

Przy okazji pierwszych meczów “dorosłej” ligi, młodzieżowcy będą rywalizować w swojej fazie grupowej, z kolei rewanże w Premiership będą okazją do rozegrania młodzieżowego finału.

– W tym sezonie będą to bardzo krótkie zawody, ale myślę, że kluby dadzą tak wiele szans młodym zawodnikom, jak tylko jest to możliwe. To szczególnie istotne dla mniej doświadczonych żużlowców. Oni potrzebują rywalizacji, zwłaszcza, że najczęściej nie łapią się do składów ekip Premiership czy Championship – mówi dyrektor brytyjskiego speedwaya, Chris Louis, na łamach serwisu SpeedwayGB.