Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przed reprezentacją Polski pierwszy krok w drodze do upragnionego złotego medalu w Speedway of Nations. Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego będą faworytem piątkowego półfinału w Daugavpils, z którego awans uzyskają trzy najlepsze zespoły.

 

W piątkowych zawodach opiekun naszej kadry postawił na Bartosza Zmarzlika oraz Dominika Kuberę, którego angaż jest małą niespodzianką. Zawodnik Motoru wskoczył do składu kosztem Macieja Janowskiego. Jednak trzeba przyznać, że Kubera jest w bardzo dobrej dyspozycji i z pewnością można liczyć na jego solidny występ. Tym bardziej, że w sierpniu poprowadził naszą reprezentację w Drużynowych Mistrzostwach Europy U23, które odbyły się właśnie na torze w łotewskim Daugavpils. Skład Biało-Czerwonych uzupełni niezwykle skuteczny Jakub Miśkowiak.

Najpoważniejszym rywalem naszej reprezentacji będzie Dania. Ekipa z kraju Hamleta będzie chciała ponownie wywalczyć medal, podobnie jak w poprzedniej edycji. Wówczas w deszczowym Lublinie Duńczycy stanęli na najniższym stopniu podium, przegrywając jedynie z Rosją i Polską. Partnerami Leona Madsena byli wtedy Anders Thomsen i Marcus Birkemose. Tym razem Hans Nielsen podjął decyzję, że u boku lidera Eltrox Włókniarza pojedzie Mikkel Michelsen. Na pozycji zawodnika U21 znalazł się Mads Hansen, który wygrał inauguracyjną rundę IMŚJ w Stralsund, a w finale przywiózł za swoimi plecami niepokonanego wówczas Jakuba Miśkowiaka.

Bezpośredni awans do dwudniowego finału, który odbędzie się na stadionie w Manchesterze, uzyskają dwie najlepsze ekipy. Zespoły z trzeciego i czwartego miejsca zmierzą się w wyścigu barażowym. I właśnie walka o wspomniane trzecie miejsce premiowane awansem zapowiada się niezwykle ciekawie. Chętnych drużyn jest kilka, choć na papierze najlepiej wyglądają reprezentacje Szwecji oraz Czech.

Przypomnijmy, że piątkowe zmagania na stadionie w Daugavpils zaplanowano na godzinę 18:00. Sędzią zawodów będzie Szwed Krister Gardell. Transmisję będzie można zobaczyć na antenie Canal+ Sport 2.

Składy na I półfinał Speedway of Nations w Daugavpils:

USA: Broc Nicol, Luke Becker, Blake Borello

Polska: Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Jakub Miśkowiak

Czechy: Vaclav Milik, Josef Franc, Petr Chlupac

Dania: Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Mads Hansen

Słowenia: Matic Ivacic, Nick Skorja, Anze Grmek

Szwecja: Fredrik Lindgren, Pontus Aspgren, Philip Hellstrom-Bangs

Finlandia: Timo Lahti, Tero Aarnio, Timo Salonen