Główny partner portalu

fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Bez niespodzianki, za to okraszone wieloma upadkami i taśmami zakończyło się spotkanie pomiędzy Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz a Trans MF Landshut Devils. Goście wygrali w stosunku 50:40 . Najlepszym zawodnikiem gospodarzy w tym spotkaniu ponownie okazał się Damian Dróżdż, zdobywca 12 punktów i bonusu. W przypadku gości po raz kolejny komplet punktów trafił do Kaia Huckenbecka (14+1) 

 

 

Pierwszy bieg rewanżowego spotkania pomiędzy Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz a Trans MF Lanshut rozpoczął się od zwycięstwa gości 4:2 Z łatwością od startu do mety na pierwszej pozycji uplasował się Kai Huckenbeck, drugi był Keynan Rew a trzeci Valentin Grobauer, daleko z tyłu przyjechał Matthew Gilmore. Bieg młodzieżowy to ponowne zwycięstwo gości, tym razem 5:1. Para Bloedorn – Hillebrand prowadziła z młodzieżowcami przez 3 okrążenia, wtedy po własnym błędzie, na tor upadł Olivier Buszkiewicz i bieg został przerwany, powtórka zaprezentowała nam identyczny scenariusz, trzeci przyjechał Hubert Ścibak, choć w powtórce prezentował ambitną i waleczną postawę. Trzeci bieg to pierwszy remis w tym spotkaniu, wygrał Damian Dróżdż, pokonując z łatwością parę Smolinski – Skorja. W ostatnim biegu pierwszej serii Damian Baliński, na drugim łuku po zewnętrznej części toru wyprzedził Dmitri Berge i prowadził z nim przez 3 okrążenia. Na ostatnim łuku taki sam atak przypuścił zawodnik Diabłów i na mecie wyrwał prowadzenie, Norick Bloedorn wywieziony na pierwszym łuku nie kontynuował dalej jazdy. 

Druga seria startów rozpoczęła się dokładnie w ten sam sposób jak pierwsza. Goście wygrali 4:2, parę Berge – Grobauer, rozdzielił Szymon Szlauderbach, a drugie zero przywiózł Matthew Gilmore. Bieg 6. to kolejne podwójne zwycięstwo gości i pary Huckenbeck – Skorja, nad Dróżdżem i Ścibakiem. Bieg 7. z kolei, to wykluczenie Keynana Rew, który upadł na tor w pierwszym łuku. W powtórce z presją nie poradził sobie Martin Smolinski i wjechał w taśmę. Trzecia powtórka to triumf Damiana Balińskiego nad Hillebrandem i Bloedernem. 

Bieg nr 8 to pierwsze biegowe zwycięstwo gospodarzy. Damian Dróżdż poradził sobie z Dmitrim Berge, choć ten do końca go atakował, a młody Olivier Buszkiewicz pokonał Valentina Grobauera.  Tym samym jasnym stało się, że drużyna Trans MF Landshut Devils awansowała do wielkiego finału. Kolejny bieg to wygrana Kaia Huckenbecka, na początku wydawało się, że goście wygrają kolejny bieg 4:2, ale na trzecim okrążeniu upadł Nick Skorja, który szybko wstał z toru i ostatecznie na tablicy wyników pojawiło się 3;3. W następnym wyścigu Roman Jankowski zastosował rezerwę taktyczną. Damian Dróżdż zastąpił Matthew Gilmore, niestety dla gospodarzy w taśmę wjechał Szymon Szlauderbach a w jego miejsce wskoczył Olivier Buszkiewicz. Powtórka to fatalny wypadek, w którym za bandę wyleciał Martin Smolinski, na szczęście skończyło się jedynie na strachu, bowiem zawodnik o własnych siłach opuścił tor. Winnym całego zdarzenia uznany został Norick Bloedorn, tym razem trener Landshut zdecydował się  na rezerwę zwykłą i za Martina Smolinskiego pojechał Marius Hillebrand .Gospodarze wygrali ten bieg 4:2, pierwszą pozycję zajął Damian Dróżdż. 

Czwarta seria to podwójne zwycięstwo atomowej pary Huckenbeck – Berge. Na dystansie Francuz najpierw minął Keynana Rew a później Szymona Szlauderbacha. W biegu 12 mieliśmy podwójną rezerwę taktyczną gospodarzy. Tym razem Olivier Buszkiewicz zastąpił Huberta Ścibaka, a Szymon Szlauderbach Matthew Gilmora. Ten drugi upadł jednak na pierwszym łuku i mieliśmy powtórkę biegu w pełnej obsadzie. Powtórka biegu i kolejny upadek…  Tym razem Nick Skorja nie utrzymał się na motocyklu a z powtórki wykluczony został Marius Hillebrand. W kolejnej odsłonie tego biegu zwyciężył Szymon Szlauderbach. Ostatnie starcie przed nominowanymi, to podwójne zwycięstwo pary Baliński – Dróżdż. Obaj zawodnicy znakomicie wyszli ze startu i zostawili daleko w tyle Martina Smolinskiego i Valentina Grobauera. 

W biegu 14 ukarany drugim ostrzeżeniem został Marius Hillebrand, tym samym zawodnik został wykluczony z powtórki wyścigu. W powtórce po walce zwyciężył Nick Skorja a za nim przyjechała dwójka Rew – Szlauderbach. Ostatni wyścig tych zawodów to tylko potwierdzenie dominacji gości w dwumeczu, ponowne podwójne zwycięstwo świetnie dysponowanej dziś pary Berge – Huckenbeck. Całe zawody zakończyły się zwycięstwem przyjezdnych 50:40 i to oni pojadą w wielkim finale!

 

 

Pierwszy mecz 30:60 Awans: Trans MF Landshut Devils 

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 40 

9.Keynan Rew 6 (2,w,2,0,2) 

10.Damian Baliński 10 (2,3,1,3,1) 

11.Matthew Gilmore 0 (0,0,-,-) 

12.Szymon Szaluderbach 7 (0,2,t,1,3,1) 

13.Damian Dróżdż 12+1 (3,1,3,3,2*,0) 

14.Olivier Buszkieiwcz 4 (w,1,1,1,1) 

15.Hubert Ścibak 1 (1,0,-) 

 

Trans MF Landshut Devils 

1.Kai Huckenbeck 14+1 (3,3,3,3,2*) 

2.Nick Skorja 9+1 (2,2*,u,2,3) 

3.Valentin Grobauer 2 (1,1,0,0,-) 

4.Dmitri Berge 13+1 (3,3,2,2*,3) 

5.Martin Smolinski 1+1 (1*,t,-,-) 

6.Norick Bloedorn 6 (3,d,2,w,1) 

7.Marius Hillebrand 5+1 (2*,1,2,w,w) 

 

Bieg po biegu 

1.HUCKENBECK, Rew, Grobauer, Gilmore 2:4 

2.BLOEDORN, Hillebrand, Ścibak, Buszkiewicz(w) 1:5 (3:9) 

3.DRÓŻDŻ, Skorja, Smolinski, Szaluderbach 3;3 (6:12) 

4.BERGE, Baliński, Buszkiewicz, Bloedorn 3;3 (9:15) 

5.BERGE, Szlauderbach, Grobauer, Gilmore 2:4 (11:19) 

6.HUCKENBECK, Skorja, Dróżdż, Ścibak 1:5 (12:24) 

7.BALIŃSKI, Bloedorn, Hillebrand, Rew(w) 3;3 (15:27) 

8.DRÓŻDŻ, Berge, Buszkiewicz, Grobauer 4:2 (19:29) 

9.HUCKENBECK, Rew, Baliński, Skorja(w) 3;3 (22:32) 

10.DRÓŻDŻ, Hillebrand, Buszkiewicz, Bloedorn(w) 4:2 (26:34) 

11.HUCKENBECK, Berge, Szlauderbach, Rew 1:5 (27:39) 

12.SZLAUDERBACH, Skorja, Buszkiewicz, Hillebrand(w) 4:2 (31:41) 

13.BALIŃSKI, Dróżdż, Smolinski, Grobauer 5:1 (36:42) 

14.SKORJA, Rew, Szlauderbach, Hillebramd(w) 3;3 (39:45) 

15.BERGE, Huckenbeck, Baliński, Dróżdż 1:5 (40:50)