Główny partner portalu

Daniel Bewley. fot. Taylor Lanning
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Władze Betard Sparty Wrocław upodobały sobie podpisywanie dłuższych kontraktów z zawodnikami. Wiadomo już, że kolejnym żużlowcem, który pozostanie w stolicy Dolnego Śląska przynajmniej do sezonu 2023 jest Daniel Bewley.

 

Bewley był w tym sezonie bardzo ważnym elementem składu Dariusza Śledzia. Jako zawodnik drugiej linii spisywał się on znacznie lepiej od Gleba Czugunowa. 22-latek wykręcił średnią 1,741 punktu na bieg, a do tego świetnie spisał się w meczach finałowych. W obu kluczowych pojedynkach z Motorem Lublin przywiózł dla swojej drużyny „dwucyfrówkę”.

Kolejnym osiągnięciem Bewleya z tego sezonu jest triumf w Speedway of Nations. Drugiego dnia zmagań w Manchesterze zastąpił on kontuzjowanego Taia Woffindena. W finałowym wyścigu wraz z Robertem Lambertem ograł Bartosza Zmarzlika i Macieja Janowskiego 5:4 i Brytyjczycy po 32 latach znów zostali najlepszą drużyną narodową na świecie.

Przypomnijmy, że Bewley reprezentuje barwy Betard Sparty od 2020 roku. Do pięciokrotnych mistrzów Polski przeniósł się z ROW-u Rybnik. Brytyjczyk jest już czwartym seniorem, który ma w spartańskiej ekipie wieloletni kontrakt. Tai Woffinden i Artiom Łaguta podpisali umowy do 2024 roku. Obecny kontrakt Gleba Czugunowa wygaśnie natomiast po sezonie 2023.