Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

King’s Lynn Stars polegli w Manchesterze. Drużyna z Norfolk musiała uznać wyższość rywala, który został nowym liderem SGB Premiership. Belle Vue Aces do zwycięstwa poprowadzili Ben Cook oraz Dan Bewley. Wynik ze strony gości trzymali Niels-Kristian Iversen oraz Michael Palm Toft. Swoistego przełamania dokonał Patryk Wojdyło.

 

W poniedziałek rozegrano zaledwie jedno spotkanie w ramach SGB Premiership. Belle Vue Aces, czyli mistrzowie ligi z sezonu 2022 i najbardziej utytułowany klub w Wielkiej Brytanii, podejmował zespół King’s Lynn Stars. Goście przystępowali do meczu po odjęciu dwóch ligowych punktów za naruszenia zasad w kontekście przełożenia meczu. Stars spadły na ostatnie miejsce, a ich celem w Manchesterze była walka o honor. Gospodarze postawili na najmocniejszy skład. Daniel Bewley, Brady Kurtz oraz Ben Cook stanowili o sile Aces, gdzie Stars zostały zmuszone do skorzystania z gościa w postaci Richarda Lawsona. Wszystko przez występ Benjamina Basso w eliminacjach do Grand Prix Challenge, które rozegrano na torze w Debreczynie. Oczywiście zastosowano zastępstwo zawodnika za Tobiasza Musielaka.

OGLĄDAJ SGB PREMIERSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK! ZOBACZ OFERTĘ

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzania Aces. Norick Blodorn wygrał start i czekał jedynie na to, aby do niego dołączył Brady Kurtz. Australijczyk, pomimo nacisków Nicolaia Klindta, zdołał utrzymać pozycję i podwójnie zwyciężyć z niemieckim talentem. Jednakże goście wygrali bieg rezerw, co nie powinno być zaskoczeniem. Świetny start Patryka Wojdyło wystarczył do zwycięstwa w biegu. Anders Rowe nieco się pomęczył z wyprzedzeniem Connora Bailey’go, ale znalazł miejsce na wejściu w drugi łuk. Ben Cook, ponownie, pokazał, dlaczego zasługuje na zainteresowanie polskich klubów. Australijczyk przez cały bieg próbował wytworzyć odpowiednie zamieszanie, aby dołączył do niego Jaimon Lidsey. Ostatecznie Niels-Kristian Iversen wykorzystał uzyskaną prędkość do ataku na żużlowca GKM-u Grudziądz, ratując dwa punkty na korzyść King’s Lynn Stars. Seria zakończyła się zwycięstwem 4:2 dla Belle Vue Aces.

Żużel. Woffinden budzi się po słabym początku? Janowski: Potrzebujemy mocnego Taia

Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Seria biegowych remisów trwała od 6 do 11 biegu spotkania. Tę passę przełamała ekipa King’s Lynn Stars. Oczywiście swoje doświadczenie z National Speedway Stadium wykorzystał Niels-Kristian Iversen. Popularny „PUK” przegrał start i musiał gonić Lidsey’a. Australijczyk, ponownie, nie wytrzymał presji i oddał prowadzenie po ataku na trzecim okrążeniu. Wojdyło natomiast oglądał to wszystko z trzeciego miejsca. Stars zminimalizowali prowadzenie do sześciu punktów. W trzynastym wyścigu Michael Palm Toft i Daniel Bewley przeszli sami siebie, patrząc pod względem walki o prowadzenie. Duńczyk odpierał każdy atak Brytyjczyka, który zanotował swoją pierwszą porażkę poniedziałkowego wieczoru.

Żużel. Wrócił do Lublina w wielkim stylu. Przywitali go jak swojego wychowanka!

Zwycięstwo Aces zapewnił Ben Cook. Żużlowiec Poole Pirates gonił przez cały wyścig startującego w białym kasku Palm Tofta. Niedoszły zawodnik Polonii Piła zdołał blokować Cooka przez trzy okrążenia, ale drugim łuku został zaskoczony przez miejscowego matadora. Ben wyszedł szerzej i przyciął do krawężnika, wyjeżdżając tuż przed Palm Toftem. Ostatecznie wynik spotkania wyniósł 48:42 po piętnastym biegu. Tam Patryk Wojdyło przez pewien moment jechał na podwójnym prowadzeniu z Iversenem. Wyprzedził go Cook, a niewiele brakowało Kurtzowi do pokonania byłego klubowego kolegi z Rybnika. Aces zgarnęli również punkt bonusowy, co pozwoliło im na wyprzedzenie Ipswich Witches w ligowej tabeli. Ekipa Marka Lemona, na ten moment, przewodzi w tabeli SGB Premiership. Drugie są Ipswich Witches ze stratą jednego punktu i meczem mniej. Stars pozostają na szarym końcu. W czwartek Aces jadą do Oksfordu, aby zmierzyć się z tamtejszymi Spires. Transmisja w British Speedway Network. Więcej TUTAJ.

Belle Vue Aces – King’s Lynn Stars 48:42

Belle Vue: Brady Kurtz 8+2 (2*,3,2,1*,0), Norick Blodorn 7+1 (3,0,3,1*), Jaimon Lidsey 7+1 (1,2*,2,2), Ben Cook 12+1 (3,3,1*,3,2), Daniel Bewley 11 (3,3,3,2), Connor Mountain 1 (0,0,0,1), Connor Bailey 2 (1,1,0,0)
King’s Lynn: Tobiasz Musielak ZZ, Richard Lawson 3+2 (0,1,1*,1*), Niels Kristian Iversen 10 (2,0,2,0,3,3), Michael Palm Toft 11+1 (0,1*,3,2,3,2), Nicolai Klindt 4+1 (1,2,1*,M,0), Patryk Wojdyło 7 (3,2,0,1,1), Anders Rowe 7+1 (2*,0,2,3,0)

Wyniki za speedwayupdates.proboards.com