Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Będą zmiany w procedurze startowej. „Dla niektórych mogą być one drastyczne”

fot. Facebook Speedway Motor Lublin

Zespół ekspertów zakończył prace dotyczące nowych zasad procedury startowej. Szef sędziów Leszek Demski przyznaje, że na konkretne informacje musimy jeszcze poczekać, ale zdradza, iż zmiany w przepisach mogą być dla niektórych drastyczne.

Co istotne, od sezonu 2021 nieco inaczej będzie wyglądała kwestia ostrzeżeń przyznawanych zawodnikom. Tak zwane „mikroruchy” były przyczyną wielu sporów odnoszących się do decyzji sędziowskich.

– Spotkaliśmy się 4 lutego i wypracowaliśmy konkretne rozwiązania. Na ten moment możemy powiedzieć, że planowane są zmiany w zakresie ostrzeżeń. Dla niektórych mogą one być drastyczne, ale o szczegółach na razie nie mogę mówić – tłumaczy Leszek Demski w rozmowie z oficjalnym serwisem GKSŻ. – Przedstawimy je opinii publicznej, ale najpierw poinformujemy o tym sędziów podczas seminarium, które odbędzie się na początku marca – podsumowuje Demski.

Nowa procedura startowa ma być odpowiedzą na szereg zastrzeżeń i kontrowersji, które pojawiły się w ostatnich latach. Zespół złożony z Leszka Demskiego, przewodniczącego GKSŻ Piotra Szymańskiego, wiceprezesa PGE Ekstraligi Ryszarda Kowalskiego, szefa stowarzyszenia żużlowców „Metanol” Krzysztofa Cegielskiego, mistrza świata z 2010 roku Tomasza Golloba, prezesa PZM Michała Sikory oraz dwóch arbitrów pracował nad ulepszeniem przepisów od września ubiegłego roku.

CASH BROKER

8 Responses

 1. Czytałem, czytałem o tych nowych zarządzeniach a właściwie przemyśleniach “ekspertów” na temat Nowych procedur startowych, gdyż jeszcze ich nie ogłoszono!

  No Krzysiu (Cegielski) i Tomku (Gollob) że się tak zaangażowaliście w te starty?
  Dla mnie to jest niepojęte, jak tacy dwaj – jak wy – którzy lawirują słownie i udają albo biednych (finansowo), albo aktywistów (pomoc zawodnikom) – włączajcie się do spraw sędziowskich z panem Demskim (słynny z mikroruchów i innych kontrowersji które nie przemawiają do 99,9% kibiców, zawodników a nawet ekspertów).
  Włączacie się jednak z takimi laikami jak Piotr Szymański, Ryszard Kowalski i Michał Sikora i, to pewne, wymyślicie coś co wpłynie na … zniszczenie sportu żużlowego w przyszłych latach. Jednak nie wpłynie to na waszą sytuację materialną.

  Zawsze możecie oglądać skoki narciarskie – BRAWO!!!

  1. A co mają skoki do żużla, mikro wiatr. Sytuacje materialną poprawić! do kogo z takim tekstem! MISTRZA.

 2. A nad czym tu dyskutować? Taśma nie zerwana to jedziemy.A jak wam mało to zamontujcie bramki jak w motocrossie osiołki.

 3. W sprawie startu uważam wszystko jest jasne. Mikroruchy były są i będą od tego jest techniką. Trzeba skorzystać w podobny sposób jak w biegach z progu reakcji . Ale trzeba pochylić się nad zbudowaniem fotokomorek na mecie gdyż to jest największy problem sędziów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.