Troy Batchelor. Foto: Start Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższy weekend tegoroczne rozgrywki zainauguruje także 2. Liga Żużlowa. W sobotnim spotkaniu tarnowska Unia podejmie przed własną publicznością SpecHouse PSŻ Poznań. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00.

 

Forma gospodarzy to jedna wielka niewiadoma, ponieważ zespół nie odjechał ani jednego treningu punktowanego. Zestawienie „Jaskółek” otwiera doświadczony Peter Ljung. W składzie gospodarzy znalazł się Troy Batchelor, który wraca do ligowego ścigania na naszych torach po roku przerwy. W zestawieniu znalazło się miejsce dla Fina Tero Aarnio, który w ostatnich dwóch sezonach nie miał okazji do regularnych startów w polskiej lidze. Kibice z pewnością pamiętają go z sezonu 2019 i dobrych występów w krakowskiej drużynie.

Goście na sobotnie starcie otwierające sezon wystawili największe armaty. Bardzo ciekawie zapowiada się oficjalny debiut ligowy w nowych barwach Rune Holty, który kreowany jest na największą gwiazdę rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Jako prowadzący parę z juniorem został awizowany Jonas Seifert-Salk, który pokazał się z dobrej strony w przedsezonowych sparingach.

Unia Tarnów – SpecHouse PSŻ Poznań

Awizowane składy:

Unia: 9. Peter Ljung, 10. Oskar Bober, 11. Tero Aarnio, 12. Patryk Rolnicki, 13. Troy Batchelor, 14. Piotr Świercz, 15. –

SpecHouse PSŻ: 1. Kacper Gomólski, 2. Kevin Fajfer, 3. Rune Holta, 4. Robert Chmiel, 5. Jonas Seifert-Salk, 6. Francis Gust, 7. Olivier Buszkiewicz