Bartłomiej Kowalski zanotował świetny występ w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Młodzieżowiec Eltrox Włókniarza Częstochowa zdobył w turnieju 14 oczek i zakończył zawody na najwyższym stopniu podium. Awans do finału zagwarantowali sobie również Drew Kemp, Leon Flint, Jordan Palin i Norick Bloedorn.

Kowalski pomylił się w sobotniej imprezie tylko raz. W swoim pierwszym starcie przegrał z niemieckim talentem – Norickiem Bloedornem. Następnie był już jednak bezbłędny i kolekcjonował „trójki”. Spory niedosyt musi mieć dwóch pozostałych polskich zawodników. Sebastian Szostak zakończył zawody na 6. miejscu i w finale będzie jedynie rezerwowym. Denis Zieliński uplasował się natomiast na 12. pozycji.

O bardzo udanych zawodach mogą mówić Brytyjczycy. Aż trzech z czterech Wyspiarzy uzyskało promocję do finałowej imprezy Rydze. Zaskoczeniem może być natomiast postawa Ricardsa Ansviesulisa. 19-latek z Optibet Lokomotivu Daugavpils zanotował siedem oczek i zakończył turniej na dziewiątym miejscu.

1. Bartłomiej Kowalski (Polska) 14 (2,3,3,3,3)
2. Drew Kemp (Wielka Brytania) 13 (3,2,3,3,2)
3. Leon Flint (Wielka Brytania) 12 (1,3,3,3,2) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
4. Jordan Palin (Wielka Brytania) 12 (3,2,2,2,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
5. Norick Bloedorn (Niemcy) 11 (3,2,3,1,2)

6. Sebastian Szostak (Polska) 10 (1,3,2,1,3)