Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Bartosz Zmarzlik . Foto: Tomasz Przybylski // GESS.PL
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Polacy – Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik zdominowali czwartą rundę FIM Speedway Grand Prix. Na stadionie Bergring Arena w Teterow zwyciężył popularny „Duzers”, a tuż za nim uplasował się dwukrotny mistrz świata. Na najniższym stopniu podium stanął Fredrik Lindgren.

 

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA W FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Zawody z cyklu Grand Prix na stadionie Bergring Arena odbyły się po raz piąty w historii. Dla Bartosz Zmarzlika było to czwarte podium w Teterow. – Jestem zadowolony i szczęśliwy. Szczerze chcę powiedzieć, że nie pamiętam, kiedy jeździłem na chociażby podobnym torze, bo dzisiaj on był mega ciężki. Wyglądał na twardy. Na treningu było naprawdę fajnie, ale jak się zaczął „otwierać”, nie wiem czy było to widać po naszej jeździe, bardzo ciężko się jechało – powiedział po turnieju Polak.

– Były olbrzymie dziury, wyrwy, gdzie nie można było zaplanować żadnego ataku, więc naprawdę było mega ciężko – dodał kaptan Moje Bermudy Stali Gorzów.

Same zawody nie przyniosły kibicom zbyt wielu emocji z powodu bardzo trudnych warunków torowych. Było dziurawo i wyboiście, co powodowało, że żużlowcy mieli problem z płynną jazdą. Bardziej niż na walce z rywalem musieli skupić na walce z torem.

27- latek zdradził, że w wielkim finale nawet nie próbował gonić jadącego na czele stawki rodaka. – W finale wyjechałem drugi ze startu, poczułem, że za bardzo środkiem mnie nie ciągnie, to pomyślałem „chowam” się za Patryka i powiem szczerze, że nawet nie próbowałem gonić, bo zrzuciłoby mnie i utraciłbym fajną, drugą pozycję – wyjaśnił Bartosz Zmarzlik.

Zawodnik pochodzący z Kinic umocnił się na pozycji lidera. Przewodzi w klasyfikacji generalnej z 11-punktową przewagą nad drugim Maciejem Janowskim. Trzeci jest Leon Madsen.

Teraz żużlowców czeka przerwa w rywalizacji o tytuł mistrza świata. Kolejna runda odbędzie się dopiero 25 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielopolskim.

Bilety do nabycia na stronie internetowej bilety.stalgorzow.pl