Główny partner portalu

fot. Wybrzeże Gdańsk
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Powoli kolejne pierwszoligowe drużyny przygotowują się do inauguracyjnych wyjazdów na tor. W drugiej części tygodnia – w czwartek i w piątek – na swoim obiekcie pierwsze jazdy zaliczyć mieli żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Na przeszkodzie stanął jednak… atak zimy i śnieg, który pokrył nawierzchnię gdańskiego toru.

– Chcieliśmy wyjechać na tor w czwartek i piątek. Opady śniegu, ujemna temperatura w poniedziałek i wtorek oraz niekorzystna prognoza pogody na czwartek, pokrzyżowały nam plany. Musimy wszystko przesunąć na przyszły tydzień – mówi Eryk Jóźwiak, menadżer zespołu, na łamach klubowej strony internetowej.

W piątek w Gdańsku mieli kręcić kółka niemal wszyscy zawodnicy – Krystian Pieszczek, Jakub Jamróg, Michał Gruchalski, Lukas Fienhage i Kevin Juhl Pedersen oraz juniorzy: Alan Szczotka, Piotr Gryszpiński i Amadeusz Szulist. – Jeszcze kilka dni temu chcieliśmy ściągnąć do Gdańska wszystkich zawodników, ale grozi nam przesunięcie rozpoczęcia eWinner 1. Ligi, więc niektórzy zawodnicy zagraniczni zostali odwołani i czekają na dalsze informacje – przyznaje Eryk Jóźwiak. Dodajmy, że Wiktor Kułakow już jest w Polsce i najpewniej będzie jeździł na toruńskiej MotoArenie, a Rasmus Jensen ma za sobą pierwsze jazdy w Vojens.

Jeśli pogoda zatem pozwoli, gdańszczanie wyjadą na tor w kolejnym tygodniu. Wtedy też powinniśmy już wiedzieć, czy eWinner 1. Liga wystartuje o czasie, czyli 3 kwietnia.