Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kolejna pozycja z serii “Asy Żużlowych Torów” jest już dostępna. Tym razem o karierze Jerzego Rembasa napisał znany dziennikarz, Robert Borowy

Bohaterem książki jest były zawodnik Stali Gorzów, wieloletni reprezentant Polski, Jerzy Rembas. Niemal wszyscy sympatycy czarnego sportu wiedzą doskonale o tym, że był to arcymistrz błyskawicznych wyjść spod taśmy, jego legendarne starty przeszły już do historii speedwaya. Wiemy też, że był przez całą swoją karierę wierny barwom swego macierzystego klubu, wiadomo także, po jakie sukcesy sięgał w rozgrywkach w kraju i w mistrzostwach świata. Znany jest również jako ten, który „odczarował Wembley”.

Jednak o wiele mniej wiadomo o tym, jak Jerzy Rembas zachowywał się wobec rywali i kolegów z żużlowego toru, jakim był i jest człowiekiem prywatnie, czym zaskarbił sobie ogromną sympatię, jaką do dzisiaj cieszy się w żużlowym środowisku, nie tylko gorzowskim. Tytuł tej publikacji mógłby równie dobrze brzmieć “Jerzy Rembas mniej znany”…

Autorem książki o karierze i życiu prywatnym zawodnika jest znany gorzowski dziennikarz, redaktor Robert Borowy. Jak każda publikacji tej serii, książka jest bogato ilustrowana, opowieść o karierze Jerzego została uzupełniona wspomnieniami wielu osób oraz opatrzona stosowną statystyką z dorobkiem utytułowanego żużlowca Stali. Wydanie książki zostało dofinansowane przez urząd miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Książka ma miękką oprawę i 288 stron. Zakupu można dokonać wysyłając przekazem pocztowym 36 złotych (kwota zawiera już koszt wysyłki) na adres: Firma Wydawnicza Danuta Dobruszek, skr. poczt. 19; 64-100 Leszno, w miejscu na korespondencję podając tytuł (tytuły) zamawianych pozycji. Można także dokonać wpłaty na konto (szczegóły na stronie: www.ksiazkizuzlowe.pl – tam także informacje o innych żużlowych publikacjach) .

Przy zakupie więcej niż jednej pozycji, warto zadzwonić (695 934-936) lub napisać maila ([email protected]), w celu ustalenia dobrej ceny. Razem taniej, na przykład: pozycja o Jerzym Rembasie z XIII tomem “Żużlowego Leksykonu Ligowego” lub z IX tomem “Z historii Speedwaya (MŚP 1991-1993)” – cena 58 złotych (w tym jest już koszt wysyłki).