Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Arkadiusz Ładziński: Żużel w Poznaniu ma wielki potencjał. Zacieśniamy współpracę ze Stalą Gorzów

Prezes Arkadiusz Ładziński.

W 2017 roku, po przeszło pięciu latach przerwy, Poznań powrócił na żużlową mapę Polski. Od tamtej pory miejscowy klub nieprzerwanie uczestniczy w rozgrywkach drugoligowych. W nadchodzącym sezonie drużyna SpecHouse PSŻ-u Poznań również powalczy na najniższym szczeblu rozgrywkowym o prawo startu w eWinner Pierwszej Lidze na kolejny rok.

O tym, że żużel w stolicy Wielkopolski ma potencjał nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pokazał to dobitnie finał fazy play-off drugiej ligi żużlowej z 2019 roku, kiedy to w pierwszym meczu, na trybunach Stadionu „Golęcin” zasiadło kilka tysięcy kibiców. Aby jednak speedway mógł na dobre zagościć w świadomości poznaniaków, potrzebny jest niewątpliwie sukces sportowy w postaci awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

– Mówienie o awansie to jest trochę taka melodia przyszłości, ponieważ na ten moment jeszcze go nie ma – mówi prezes poznańskiego klubu, Arkadiusz Ładziński. – Ten awans musimy dopiero sobie wywalczyć. Wiemy o tym, że jest potencjał dla żużla w Poznaniu i dlatego skupiamy się na budowaniu jego pozycji w naszym mieście na kolejne lata – zaznacza.

Aby jednak budować pozycję żużla w Poznaniu potrzebne są niezbędne działania w postaci kontraktowania dobrych zawodników, zaawansowanego marketingu, czy też poprawy infrastruktury stadionu. Pomocne w realizacji tych celów jest niewątpliwie wsparcie ze strony sponsorów. W czasach pandemii koronawirusa nie jest jednak łatwo ich pozyskać, co dostrzega również prezes Ładziński.

– Trzeba się naprawdę mocno nagimnastykować, aby pozyskać nowych sponsorów. To wcale nie jest takie łatwe zadanie – podkreśla.

Od lat mówi się o tym, że stadion na Golęcinie wymaga renowacji, aby mógł spełniać standardy wyższych klas rozgrywkowych. Prezes poznańskiego klubu zaznacza jednak, że w przypadku awansu zostaną podjęte niezbędne działania w tym kierunku, jednak w pierwszej kolejności skupia się na osiągnięciu celu sportowego.

– Obecnie brakuje nam jeszcze przede wszystkim oświetlenia stadionu. Nie patrzę jednak na to, czy jesteśmy na ten moment gotowi na starty w eWinner Pierwszej Lidze pod kątem infrastrukturalnym. W przypadku awansu można będzie podjąć pewne działania w tym kierunku. Nie jest to jednak naszym największym zmartwieniem na obecną chwilę – mówi.

W ostatnim czasie modna stała się współpraca pomiędzy poszczególnymi ośrodkami żużlowymi z różnych szczebli rozgrywkowych. Nie inaczej jest w Poznaniu, gdzie miejscowy klub współpracuje od zeszłego roku ze Stalą Gorzów Wlkp.. Prezes Ładziński dostrzega wiele pozytywów wynikających z takiej kooperacji.

– Korzyści jest naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim mamy łatwiejszy dostęp dla zawodników. Zyskujemy też na tym pod kątem marketingowym. Mamy też możliwość trenowania na stadionie w Gorzowie Wlkp. z kolei Stal może trenować u nas. Współpraca pomiędzy naszymi klubami prężnie się rozwija i myślę, że z czasem będzie jeszcze bardziej się zacieśniać – kończy.

Rozmawiał i opracował: Jordan Tomczyk

LVBET

Jedna odpowiedź

  1. Przede wszystkim infrastruktura. Poznań musi iść drogą Wrocławia, który wyremontował zapyziały stadion olimpijski i w końcu jest tam elegancko a nie dziadowsko. Klub też musi mieć jakąś konkretną wpadającą w ucho nazwę a nie PSŻ. No i szkolenie. Jeden świetny wychowanek jest w stanie wypromować w krótkim czasie cały klub. A wtedy i kibiców i sponsorów łatwiej zachęcić do wspomagania drużyny. Poznań to był kiedyś wielki ośrodek sportu. Niestety dzisiaj w stolicy Wielkopolski dominuje wątpliwej jakości monokultura piłkarska. Czas to zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.