Główny partner portalu

Żużel. Pionierskie działania Anglików. W przygotowaniach wykorzystują… biomechanikę

Tai Woffinden. Fot: GB Speedway Team
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Anglicy są pierwszą reprezentacją na świecie w sportach motorowych, która w swoich przygotowaniach wykorzystuje biomechanikę.

 

Podczas ostatniego zgrupowania zespołu w Southampton zaangażowano specjalistów od biomechaniki celem sprawdzenia, jak jazda na motocyklu żużlowym wpływa na poszczególne partie mięśni zawodnika oraz poziom jego stresu. Wyniki badań mają pomóc w ułożeniu odpowiednich planów treningowych dla zawodników.

– Jesteśmy chyba pierwszą reprezentacja w sportach motorowych, która przeprowadza takie badania. Zgromadzone wyniki u zawodników pomogą nam w przyszłości w określaniu właściwego treningu – mówi Chris Neville, jeden z opiekunów reprezentacji.

Jednym z żużlowców, który miał do swojego ciała przyczepione specjalne sensory przekazujące drogą radiową napięcie poszczególnych partii mięśni był Lewis Kerr.

– Na pewno było to coś nowego oraz niespotykanego. Jestem zachwycony tym, że i do żużla dotarła biomechanika. Wyniki badań na pewno pomogą nam oraz trenerom choćby w odpowiednim ułożeniu planu zajęć na siłowni – mówił angielski zawodnik dla Speedway Star.