Główny partner portalu

Fot: GB Speedway Team
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, angielski żużel został uwzględniony przy drugim podziale środków finansowych na dyscypliny sportowe, które ucierpiały z powodu pandemii. Angielskim klubom zaoferowano w programie pomocowym 300 tysięcy funtów.

Środki przekazane przez rząd brytyjski oraz Sport England (odpowiednik polskiego Ministerstwa Sportu) będą zwrotnymi pożyczkami. Z ogólnej puli 300 milionów funtów blisko 40 zostanie przeznaczonych na wyścigi konne, rugby, żużel oraz wyścigi samochodowe. Środki będą pochodziły z rządowego pakietu Sport Winter Survival. 

– To bardzo dobra wiadomość, że znaleźliśmy się na liście pomocowej. Mamy nadzieję, że to początek wsparcia dla angielskiego żużla, a kluby, które ucierpiały najbardziej, szybko dostaną wsparcie. Czekamy na szczegółowe informacje odnośnie dalszych procedur i warunków skorzystania z pomocy – stwierdził szef BSPA, Rob Godfrey.

Pozytywnie do pomocy odnosi się również menadżer King’s Lynn, Peter Schroeck. – Na pewno jest to pozytywna informacja dla klubów. Środki pomogą nam w nadchodzącym sezonie. To plus dla żużla, że zostaliśmy dostrzeżeni. Czekamy obecnie na dalsze informacje, jak i wedle jakiego klucza będą przydzielane – mówi nam menadżer angielskiego zespołu.